Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

ADAGIO: ponadczasowy design, optymalna akustyka, zielone podejście

04 lipca '24

Knauf Ceiling Solutions rozbudowuje portfolio posiadanych produktów o śnieżnobiały, mineralny sufit ADAGIO. Cała seria obejmuje cztery linie w różnych kształtach i rozmiarach, które z powodzeniem zaspokoją odmienne zapotrzebowania akustyczne różnych typów pomieszczeń. Biel ADAGIO jest ponadczasowa i uniwersalna dzięki swojej zdolności do nadawania odczucia jasności, czystości oraz przestronności, doskonale komponując się z różnymi stylami aranżacji – od klasycznych po nowoczesne. Seria ta została również wyróżniona ekologicznym certyfikatem Cradle to Cradle.

Adagio Knauf Ceiling Solutions

Adagio Knauf Ceiling Solutions

© Knauf Ceiling Solutions

Jasnobiałe, mineralne sufity ADAGIO wyróżniają się niezwykle gładką powierzchnią, która zapewnia niepowtarzalną estetykę we wnętrzach oraz przestrzeń, w której główną rolę pełni naturalne światło.

Nowe produkty, które właśnie wprowadziliśmy na polski rynek, charakteryzują się unikalnymi właściwościami akustycznymi. W połączeniu z doskonałymi parametrami technicznymi, wysoką trwałością, szybkim montażem oraz zgodnością z ekologicznymi normami, stanowią one odpowiedź Knauf Ceiling Solutions na potrzeby architektów i inwestorów, poszukujących produktów najwyższej jakości w branży sufitowej. - powiedział Wojciech Krzyżowski z Knauf Ceiling Solutions. 

Dzięki swojej czysto białej powierzchni oraz niskiemu poziomowi połysku, ADAGIO nadaje sufitowi bardzo nowoczesny i jednolity wygląd. Jego wysoki, bo aż 88% współczynnik odbicia światła ogranicza natomiast konieczność korzystania ze sztucznego oświetlenia, co przekłada się na niższe rachunki za prąd, mniejsze zmęczenie wzroku, a tym samym poprawę komfortu i samopoczucia użytkowników.

Elegancja na lata

Produkty z serii ADAGIO wyróżnia także niska przepuszczalność powietrza, nawet do poziomu  PM1 (brak efektu filtracji), która sprzyja utrzymaniu jasnego wyglądu sufitu na przestrzeni lat. Niezmienny wygląd zapewnia także nadająca się do czyszczenia, odporna na zarysowania, wzmocniona powierzchnia płyt. Cechy te w połączeniu z prostą instalacją i łatwą konserwacją gwarantują długotrwałą wytrzymałość i niezawodność. Nowe płyty wyróżnia także szeroki wybór wykończeń krawędzi, który umożliwia architektom zaprojektowanie sufitu zarówno w opcji z widoczną konstrukcją nośną, jak i monolitycznego, w którym ruszt nośny jest niewidoczny. Ponadto, w pełni malowane krawędzie zmniejszają ryzyko uszkodzeń podczas transportu i instalacji.

Akustyka dostosowana do potrzeb

Seria ADAGIO to nie tylko płyty o eleganckim wyglądzie, ale także odpowiedź na potrzeby architektów związane z zapewnieniem odpowiedniej akustyki we wnętrzach. ADAGIO to cztery linie produktów, które różnią się właściwościami akustycznymi. ADAGIO Acoustic+ charakteryzuje się doskonałą równowagą między pochłanianiem dźwięku, a dźwiękoizolacyjnością (właściwości: 0,65 αw i 39 dB), co czyni go idealnym rozwiązaniem m.in. do sal konferencyjnych, poczekalni oraz korytarzy. Z kolei ADAGIO Alpha+ to dobry wybór dla tych przestrzeni, w których występuje potrzeba redukcji hałasu. Bowiem produkt ten oferuje najwyższą wartość absorpcji dźwięku αw = 1,00. Natomiast ADAGIO dB+ zapewnia doskonałą izolacyjność dźwięku (od 41 dB do 43 dB), co sprzyja prywatności rozmów między sąsiednimi pomieszczeniami. W przypadku mniejszych pomieszczeń sprawdzi się natomiast ADAGIO HD+, który zapewnia redukcję hałasu i oferuje płyty sufitowe o grubości 19 mm, 30 mm i 35 mm.

Certyfikacja zgodna z międzynarodowymi standardami

Cała linia produktów ADAGIO została wyróżniona ekologicznymi certyfikatami uznawanymi na międzynarodowej arenie, w tym Class A+ w zakresie emisji lotnych związków organicznych (VOC), Indoor Air Comfort Gold oraz fiński M1. Wyróżnienia te stanowią potwierdzenie, że ADAGIO pozytywnie wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniach. Ponadto, ich produkcja opiera się na materiałach z recyklingu - w przypadku ADAGIO Alpha+ nawet w 59,6%. To między innymi z tego powodu sufity ADAGIO zostały wyróżnione brązowym certyfikatem Cradle to Cradle oraz niemieckim "Blue Angel".

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
INSPIRACJE