PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Korzystaj z darmowej wersji online

Aluminiowe rozwiązania dla domu i przemysłu

26 stycznia '20


PRO-AL z Nowin koło Kielc to firma od wielu lat działająca w segmencie stolarki aluminiowej w Polsce i w Europie. Doświadczenie firmy pozwala realizować zamówienia klientów na każdy typ stolarki aluminiowo-szklanej.

Wykonujemy również specjalistyczne i nietypowe zamówienia. Jesteśmy firmą o dużej elastyczności produkcyjnej, tworzącą nowoczesne, trwałe i wysokiej jakości konstrukcje oparte na systemach aluminiowych najlepszych systemodawców. Dysponujemy wysokiej klasy specjalistami oraz parkiem maszynowym pozwalającym na realizowanie każdego rodzaju konstrukcji. Wykonywane i montowane przez nas konstrukcje aluminiowo-szklane cechują się wysoką jakością oraz spełniają najwyższe normy europejskie. Posiadamy profesjonalne biuro projektowe, w którym wykonujemy nawet najbardziej skomplikowane projekty konstrukcyjne oraz tworzymy nowoczesne rozwiązania w tej dziedzinie. Nasza oferta zawiera aluminiowe rozwiązania dla domu oraz dla przemysłu.

Proponujemy Państwu produkowane przez nas między innymi:

 • OKNA I DRZWI ALUMINIOWE
  Bezpieczne i innowacyjne rozwiązania pozwalające na uzyskanie doskonałych parametrów izolacyjności cieplnej, akustycznej, czy ochrony przed wiatrem i wodą, jak również bezpieczeństwo pomieszczeń.
 • DRZWI TARASOWE
  Efektowne i praktyczne rozwiązania dla domu, które w sposób naturalny przedłużają powierzchnię mieszkalną. Oprócz względów estetycznych aluminiowe drzwi tarasowe uzyskują doskonałe parametry izolacyjności cieplnej co wpływa na obniżenie strat energii.
 • DRZWI PANELOWE
  Drzwi zapewniające domownikom ciepło, bezpieczeństwo i komfort. W zależności od tego, czy poszukujemy drzwi do nowoczesnego budownictwa czy do budynków poddawanych renowacji, możemy uzyskać idealnie dopasowany produkt, który podkreśli indywidualny styl każdego budynku.
 • SZKLANE FASADY
  Fasady słupowo-ryglowe przeznaczone do wykonywania pionowych ścian osłonowych, dachów, świetlików i innych konstrukcji przestrzennych. Szklana fasada otwiera widok na piękno krajobrazu oraz doskonale doświetla wnętrze.
 • SYSTEMY PRZECIWPOŻAROWE
  Systemy do wykonywania wewnętrznych oraz zewnętrznych przegród przeciwpożarowych w klasie EI30, EI60, EI90. Znajdują się w tej grupie systemy do budowy: drzwi i przegród zewnętrznych oraz wewnętrznych, całoszklane ściany bezszprosowe, fasad słupowo-ryglowych, jak i przeszklone dachy.
 • SYSTEMY SPECJALNE
  Grupa produktów, które są odpowiedzią na nieszablonowe potrzeby naszych klientów. Do grupy tych rozwiązań należą m.in. balustrady całoszklane, ogrody zimowe, biurowe ścianki całoszkalne czy fasady kompozytowe.
 • BALUSTRADY, ŁAMACZE ŚWIATŁA, BARIERKI
  W naszej ofercie posiadamy również rozwiązania takie jak żaluzje zewnętrzne, stałe czy ruchome łamacze światła ustawiane poprzez sterowniki systemowe. Dodatkowo proponujemy balustrady z rozwiązaniem fotowoltaicznym, pozwalające zmniejszyć koszty eksploatacyjne domu.
 • TARASY I BALKONY
  Efektownymi i praktycznymi rozwiązaniami dla domu są systemy podnoszone i przesuwne. Dzięki zastosowaniu dużych przeszkleń możemy znacząco rozświetlić nasz salon czy też inne pomieszczenia. Tego typu drzwi tarasowe nadają elegancki i nowoczesny wygląd. Powiększają optycznie powierzchnię pomieszczenia. Skrzydła przy otwieraniu przesuwają się równolegle względem siebie, przez co nie zajmują dużo miejsca w pomieszczeniu.
 • SYSTEMY FASADOWE
  Szklane fasady słupowo-ryglowe przeznaczone są do wykonywania pionowych ścian osłonowych, dachów, świetlików i innych konstrukcji przestrzennych. Szklana fasada otwiera widok na piękno krajobrazu oraz doskonale doświetla wnętrze. Proponujemy do wyboru rozwiązanie słupowo-ryglowe, które daje nam możliwość zastosowania przeszkleń z listwami maskującymi (w miejscach łączeń przeszkleń od zewnątrz) lub rozwiązanie bez widocznych profili od zewnątrz, gdzie w miejscach łączeń znajduje się specjalny sylikon pogodowy Dowcorning lub systemowa uszczelka.
 • OGRODY ZIMOWE
  Częstym rozwiązaniem w domach stało się utworzenie własnej strefy relaksu „Oazy zieleni”. Można to zaobserwować w nowoczesnym budownictwie, ale również kiedy decydujemy się wzbogacić istniejące już domy o takie miejsce. Z takich oranżerii możemy korzystać cały rok poprzez wybór odpowiednich profili, wzbogaconych o wkłady podnoszące izolacyjność cieplną oraz dobór specjalnego szkła z podwyższoną izolacyjnością termiczną. Jako profesjonaliści preferujemy indywidualne podejście do każdego projektu, co daje nabywcy pewność najlepszego dostosowania go do jego potrzeb.

Nowoczesna architektura ma służyć również przyszłym pokoleniom, dlatego wybraliśmy pracę na materiale w pełni poddającym się recyklingowi, czyli ALUMINIUM i SZKŁO.
Dążymy do podnoszenia jakości swoich systemów bez wywierania negatywnego wpływu na środowisko naturalne. W ostatnich latach możemy zaobserwować jak wzrasta liczba obiektów budowlanych z zastosowaniem dużych przeszkleń, które zwiększają dopływ światła.
Dodatkowo niektóre z rozwiązań umożliwiają zastosowanie rozwiązań fotowoltaicznych.
Produkujemy nowoczesne i energooszczędne okna i drzwi. Złożona konstrukcja profili oraz możliwość stosowania różnych wypełnień zapewnia osiągnięcie wymaganych współczynników izolacyjności cieplnej.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
INSPIRACJE