PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Betonowe elementy dla budownictwa

14 stycznia '19


Od blisko 30 lat BETARD specjalizuje się w produkcji elementów betonowych dla budownictwa. Naszymi odbiorcami są firmy i inwestorzy indywidualni, realizujący budowy o różnym charakterze i skali. Wśród szerokiej gamy produktów z betonu jedną z bardziej atrakcyjnych pełnią…

Prefabrykowane płyty elewacyjne

To najczęściej realizacje tworzone wg indywidualnych projektów. Stanowią elementy okładzinowe elewacji, które zabezpieczają warstwę ocieplającą. Często jednocześnie pełnią ważną rolę dekoracyjną, budując charakter całego obiektu. Płyty elewacyjne powstają zwykle z mieszanek betonu architektonicznego tworzącego idealnie gładkie powierzchnie. Dzięki swojej niezwykłej plastyczności, przy wykorzystaniu odpowiednich matryc, beton może doskonale odwzorować nieomal każdą fakturę, począwszy od faktur organicznych; drewna, powierzchni kamiennych po nowoczesne struktury graficzne, różnych formatów i kolorów. Beton to także doskonały materiał do tworzenia delikatnych, ażurowych form dekoracyjnych. Elementy łączone są ze sobą i z konstrukcją obiektu przy pomocy łączników, wykonanych najczęściej ze stali nierdzewnej, odpornej na działanie warunków atmosferycznych.

Prefabrykowane słupy elewacyjne, belki i gzymsy z betonu

To doskonały wybór dla projektów łączący funkcje konstrukcyjną i dekoracyjną budynku. Widoczny szkielet budynku stanowi mocną oprawę okien i w sposób zdecydowany podkreśla rytm architektury. Elewacje z betonu są wysoce trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Wykorzystanie odpowiednich pigmentów, kruszyw czy cementu nadaje elementom pożądany, zgodny z projektem kolor. Dodatkowa obróbka; piaskowanie, płukanie, szlifowanie, trawienie itp. pozwala na wydobycie i szczególne podkreślenie struktury betonu. Z uwagi na ciągłe oddziaływanie czynników atmosferycznych na prefabrykaty elewacyjne, zalecamy zabezpieczenie betonu zewnętrzną powłoką hydrofobizującą, a dodatkowo, zwłaszcza w przestrzeni miejskiej, zastosowanie powłoki antygraffiti.

Zapraszamy do współpracy.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE