Nowy kierunek architektury użytkowej (WYLACZONY NA PROSBE KLIENTA 2019-04-08)

14 stycznia '19


Marka Benchmark by Kingspan powstała 1987 roku w USA. W 2008 roku Benchmark stał się częścią grupy Kingspan poszerzając ofertę produktów o architektoniczne systemy elewacyjne. W kolejnych latach w odpowiedzi na rosnące oczekiwania architektów Benchmark rozszerzył swoją działalność również na rynku europejskim, a w 2012 roku otworzył swój zakład produkcyjny w Polsce. Benchmark łączy nowoczesne rozwiązania z dziedziny technologii budowlanej aby umożliwić architektom stworzenie zadziwiających elewacji. Benchmark by Kingspan to nowoczesne budownictwo i nowy kierunek architektury użytkowej.

Seria Designwall, czyli Matrix i Evolution

To przedstawiciele technologii płyt izolacyjnych marki BENCHMARK. Jako modułowy system elewacyjny, produkty systemu Designwall są świetną alternatywą dla elewacji wentylowanej. Systemy zapewniają wysoką estetykę i różnorodne detale architektoniczne. W porównaniu do wieloczęściowych, montowanych na budowie systemów kasetonowych pokryć ściennych, jednokomponentowe płyty Kingspan BENCHMARK umożliwiają skrócenie czasu montażu nawet o 50%.

Dri Design

To opatentowany system kasetonów elewacyjnych z różnego rodzaju stali, które mogą być montowane jako typowa fasada wentylowana lub za pomocą konkretnego rozwiązania Karrier. Montaż kaset Dri-Design jest dwukrotnie szybszy niż porównywalne systemy.

  • Kasety Dri-Design Tapered mogą być pochylane w różnych kierunkach z różną głębokością i kątem pochylenia
  • Kasety Dri-Design Flat mogą być stosowane samodzielnie lub w kombinacji z innymi typami kaset Dri-Design. Brak konieczności stosowania uszczelniaczy, uszczelek lub taśmy butylowej na łączeniach kasetonów
  • Kasety Dri-Design Shadow przeznaczone są do stosowania w kombinacji z kasetami Dri-Design Flat. Każdą kasetę typu Shadow można zaprojektować z różną głębokością względem lica fasady, tworząc bogatą teksturę lub dynamicznie zmienne wzory na elewacji budynku.

BENCHMARK Karrier System

Sercem systemu BENCHMARK Karrier jest Panel Karrier z rdzeniem IPN. Opracowaliśmy te panele specjalnie po to, aby łączyć je z różnymi opcjami wykończeń. System Karrier zapewnia szczelną obudowę budynku w kilkukrotnie krótszym czasie niż systemy tradycyjne. Umożliwia to wcześniejsze rozpoczęcie prac instalacyjnych i wykończeniowych wewnątrz budynku i w rezultacie wcześniejsze oddanie go do użytkowania.

Głos został już oddany

Druga edycja konkursu „Wnętrze Roku Pfleiderer” - www.wnetrzeroku.pl
Trendy wnętrzarskie 2022