Metalowe sufity podwieszane, okładziny elewacyjne oraz ścienne

14 stycznia '19


Firma BARWA SYSTEM Sp. z o.o. od 1994 roku funkcjonuje na rynku materiałów wykończeniowych. Bogata oferta produktów, to metalowe sufity podwieszane, okładziny elewacyjne oraz ścienne do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, a także szereg metalowych produktów wyposażenia wnętrz. Dzięki pracy kreatywnego działu technologicznego system okładzin elewacyjnych BARWA SYSTEM jest zawsze dostosowany do indywidualnych warunków i wytycznych projektu budowlanego.

Wyróżniamy trzy podstawowe systemy montażu okładzin elewacyjnych:

- SYSTEM EL-1 okładziny panelowe bez dylatacji w pionie i w poziomie, brak widocznych punktów montażowych na licu kasetonów

- SYSTEM EL-2 okładziny panelowe z dylatacją, brak widocznych punktów montażowych na licu

- SYSTEM EL-3 okładziny z formatek płaskich bez dylatacji, widoczne punkty montażowe na licu

  • Okładziny elewacyjne z blachy wykonywane są z różnych materiałów, takich jak stal, aluminium, blachy tytanowo-cynkowe, stal nierdzewna, Cor-ten. Standardowo kasetony występują w wersji pełnej, ale ze względów akustycznych bądź estetycznych mogą być dowolnie perforowane lub uzupełniane o wkłady akustyczne.
  • Okładziny elewacyjne z płyty kompozytowej charakteryzują się lekkością oraz trwałością. Aluminiowe płyty kompozytowe są odporne na warunki atmosferyczne oraz na uderzenia (posiadają dużą wytrzymałość mechaniczną). Charakteryzują się większą sztywnością niż blacha stalowa. Na przygotowaną podkonstrukcję montujemy finalną część fasady – kasetony elewacyjne z płyt kompozytowych, dostępne w bogatej gamie kolorów.
  • Okładziny elewacyjne z formatek z siatki cięto-ciągnionej produkowane z przestrzennej siatki cięto – ciągnionej stalowej lub aluminiowej o dużych oczkach. Montaż możliwy jest w systemie EL-SCC3 lub jako siatki w ramach. Oferujemy także okładziny elewacyjne z zastosowaniem kasetonów VARIO, które produkowane są z siatki cc o drobnych oczkach, umożliwiających formowanie paneli. Wszystkie kasetony elewacyjne VARIO mają także zastosowanie jako okładziny ścienne wewnętrzne lub sufity podwieszane (na systemowej konstrukcji RBS).
  • Żaluzje listwowe stałe T30, T45 wykonane są z listew aluminiowych, montowanych na specjalnych profilach T30 i T45, które pozwalają uzyskać stały kąt nachylenia 30° lub 45°. System żaluzjowy stosuje się na zewnątrz budynków jako ochronę przeciwsłoneczną, elementy rozpraszające światło, elementy osłonowe dla różnych instalacji oraz jako elementy dekoracyjne.

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
INSPIRACJE