Zobacz w portalu A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Corian® Solid Surface – zdrowa i czysta przestrzeń w Twoim domu

24 października '22


Szukając odpowiednich materiałów powierzchniowych często konieczne jest wybieranie pomiędzy wartościami estetycznymi, a jakością. Corian® Solid Surface, to produkt stworzony przez firmę DuPont, pozwalający na odejście od tego problemu łącząc piękno i funkcjonalność.


Corian® Solid Surface to materiał powierzchniowy high-tech, który spełnia swoje funkcje w każdej przestrzeni — niezależnie czy jest to kuchnia, łazienka, gabinet, sala konferencyjna czy hol. Powierzchnie z tej kolekcji, dzięki innowacyjnym projektom, zróżnicowanej powierzchni faktur i właściwościom technicznym znajdą zastosowanie u najbardziej wymagających klientów.

Corian® Artista Gray

Corian® Artista Gray

© Corian®

Siła jakości

Corian® Solid Surface składa się w około jednej trzeciej z żywicy akrylowej, a w około dwóch trzecich z minerałów naturalnych. To produkt, który został przetestowany w trudnych warunkach, podczas badań wystawiony na działanie czynników zarówno mechanicznych, jak i termicznych. Powierzchnie wykonane z materiału Corian®łatwe w utrzymaniu, a podczas obróbki i użytkowania nie ulegają rozwarstwieniu, ponieważ na całej grubości materiału występuje jeden kolor i wzór. Jednocześnie można je łączyć w taki sposób, że połączenia stają się praktycznie niewidoczne. Materiał może być obrabiany za pomocą narzędzi do drewna, co pozwala na jego nowe wykorzystanie. Jednocześnie paleta dostępnych kolorów jest na tyle zróżnicowana, że spokojnie możemy dostosować materiał do swoich potrzeb. To wszystko stanowi o wyjątkowości materiału Corian® Solid Surface.

© Corian®

Pełne bezpieczeństwo

Corian® Solid Surface oferuje architektom i projektantom wnętrz nie tylko eleganckie i funkcjonalne rozwiązania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Materiał jest nietoksycznyhipoalergiczny, wolny od metali ciężkich i spełnia wymogi dyrektywy UE 20002/95EC w sprawie ograniczenia stosowania substancji niebezpiecznych (RoHS). Corian® Solid Surface posiada certyfikat wydawany przez NSF, wskazujący na pełną możliwość wykorzystania tego materiału w budynkach użyteczności publicznej oraz w gastronomii. Wykorzystanie materiału Corian® Solid Surface będzie brane pod uwagę do uzyskania punktów w certyfikacji LEED.

      

Corian® Carrara Lino i Corian® Sparkling Granita

© Corian®

Stawiając na zrównoważony rozwój

Jednocześnie trudno tworzyć produkty, które nie będą nadążać za problemami teraźniejszości. Dlatego firma DuPont zobowiązała się tworząc swoje produkty do dążenia do osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Marka chce dostosować się do rozwiązywania problemów zmian klimatycznych, napędzania gospodarki cyrkularnej czy wspierania lokalnych społeczności.

Corian® SS Sparkling Granita

Corian® SS Sparkling Granita

© Corian®

Corian® Solid Surface to produkt, który wpisuje się w te cele, tworząc jakość pozwalającą na dłuższe życie powierzchni, a przez to również dłuższą ich trwałość. Jednocześnie sam produkt może być naprawiany, przez co jego życie w obiegu jest znacznie dłuższe. Część palety kolorów Corian® Solid Surface produkowana jest przy użyciu 5% do 20% surowców wtórnych według certyfikatu SCS. Tak samo już na poziomie produkcji, fabryki DuPont w Ameryce Północnej mają status Zero Waste to Landfill (ZWL) — pozwalając na skracanie łańcuchów dostaw.

Wiecej informacji na stronie firmy Corian® w portalu A&B.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE