Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Cosentino Design Challenge

12 kwietnia '19

Pozostając wierna idei angażowania się w projekty związane tematycznie z innowacjami i designem, Grupa Cosentino po raz trzynasty już ogłosiła globalny konkurs Cosentino Design Challenge, mający na celu promocję kreatywności i talentu w projektowaniu.

[informacje od organizatorów]

W tegorocznej, trzynastej edycji, Cosentino spodziewa się oryginalnych, wizjonerskich projektów przyszłych specjalistów w dziedzinie architektury i designu.

tematy

Tematem konkursowych zmagań w pierwszej kategorii: Architektura, jest hasło „Cosentino i woda”. W drugiej: Projektowanie i Design, można zmierzyć się z wyzwaniem „Cosentino i energia”. W ramach tych tematów organizatorzy pozostawiają startującym pełną swobodę w zakresie procesu twórczego, jednak każdy projekt powinien uwzględniać jeden z innowacyjnych produktów Cosentino: powierzchnię kwarcową Silestone®, powierzchnię ultrakompaktową Dekton® i / lub kamień naturalny ze specjalną ochroną przeciw plamom — Sensa by Cosentino®.

międzynarodowy konkurs

Szeroko komentowany konkurs CDC nieustannie umacnia swoją pozycję i staje się coraz bardziej rozpoznawalny na arenie międzynarodowej. Dowodem jego rangi jest wsparcie i patronat kilkudziesięciu prestiżowych szkół wyższych i instytucji związanych z architekturą m.in.: z Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Francji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Izraela, Singapuru czy Australii.

Przesłane prace oceniane będą przez profesjonalne jury, składające się z profesorów uczelni patronujących, osobowości świata architektury i wzornictwa, oraz przedstawicieli Grupy Cosentino. Jury oceni koncepcyjną i techniczną jakość projektów, kreatywność, innowacyjność, możliwości opracowania i budowy prezentowanych prac, a także wpasowywanie się propozycji w ważną dla firmy ideę zrównoważonego rozwoju oraz dostosowanie koncepcji projektu do produktów oferowanych przez Grupę Cosentino. Taka formuła konkursu nie tylko pozwoli uczestnikom sprawdzić swoje umiejętności, ale także zdobyć międzynarodowe uznanie na bardzo wczesnym etapie kariery zawodowej. Zwycięzcy obu kategorii mogą także liczyć na późniejsze zainteresowanie ze strony mediów.

Studentów zainteresowanych udziałem w konkursie zapraszamy do zgłaszania się za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej organizatora.

Projekty opisane w języku angielskim można zgłaszać do 1 czerwca br.

W obu kategoriach konkursowych przyznane zostaną trzy nagrody o wartości 1 000 €, a także trzy nagrody pocieszenia dla finalistów.

poprzednia edycja

Do ubiegłorocznej edycji Cosentino Design Challenge zgłoszono 333 prace (141 w kategorii architektura oraz 192 w kategorii design). Oficjalne ogłoszenie wyników miało miejsce w Cosentino City Madrid, gdzie przyznano nagrody trzem zwycięzcom w każdej z kategorii, a spotkanie zakończyło się przemówieniem gościa specjalnego, architekta Daniela Rincón de la Vega.

Zwycięzcami zeszłorocznej edycji konkursu Cosentino Design zostali: w kategorii Architektura (sztuki widowiskowe) „Geode of marble” projektu Laury García Navas, „Stalactige” Miguela J. Martíneza Peirotén i „DUTTILE” Esteli Benito Molina.

W kategorii Design (Cosentino i światło) zwyciężyły projekty: „Marble Origami” autorstwa Sophie Perrier, „Ascension of the Stones” Ulisesa Moya Rodrígueza oraz „Bajo la sombra de un árbol” Davida Hervás Reya.

Ilustracje dzięki uprzejmości Grupy Cosentino

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE