PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Drewniane meble do każdego wnętrza. Naturalnie, nie tylko dla dzieci

11 listopada '20

O zaletach mebli drewnianych


Drewno jest najpopularniejszym materiałem, z którego wykonuje się meble skrzyniowe do salonu czy sypialni, a także stoły oraz krzesła do jadalni. Nic dziwnego — drewno jest wytrzymałe i trwałe, a meble z niego wykonane solidne — mogą służyć nawet kilkadziesiąt lat.

Aranżacje wnętrz
z wykorzystaniem mebli Nizio © materiały prasowe Nizio

Aranżacje wnętrz z wykorzystaniem mebli Nizio

© materiały prasowe Nizio

Drewno – materiał idealny

Z naturalnego pochodzenia drewna wynikają jego najważniejsze zalety, które sprawiają, że znacząco przewyższa inne materiały drewnopodobne. Wymienione wyżej wytrzymałość i trwałość to nie wszystko — drewno jest też zdrowe i bezpieczne dla użytkowników — wykończone ekologicznymi lakierami i farbami nie wywiera negatywnego wpływu na organizm człowieka. Ma również właściwości antystatyczne — nie przyciąga kurzu.

Aranżacje wnętrz
z wykorzystaniem mebli Nizio, stylizacja: Kamila Jakubowska-Szmyd fot.: Yassen Hristov         Aranżacje
wnętrz z wykorzystaniem mebli Nizio, stylizacja: Kamila Jakubowska-Szmyd fot.: Yassen Hristov

Aranżacje wnętrz z wykorzystaniem mebli Nizio, stylizacja: Kamila Jakubowska-Szmyd

fot.: Yassen Hristov © Nizio

Meble drewniane z prawdziwej stolarni

W stolarni firmy NIZIO HOME (polska, rodzina manufaktura, obecnie dowodzona przez czwarte pokolenie) każdy element, nawet wykonywany przy użyciu maszyn, przechodzi przez ludzkie ręce, co sprawia, że meble są dopracowane w najmniejszym detalu. Zaletą stosowania tradycyjnych, rzemieślniczych metod technik stolarskich, tak jak jaskółczy ogon, jest nie tylko wyjątkowa wytrzymałość mebli, ale także możliwość dowolnej modyfikacji i dostosowania ich do indywidualnych wymagań klientów.

Aranżacja pokoju
dziecięcego na poddaszu z wykorzystaniem mebli Nizio © materiały prasowe Nizio

Aranżacja pokoju dziecięcego na poddaszu z wykorzystaniem mebli Nizio

© materiały prasowe Nizio

Do każdego wnętrza – meble drewniane w aranżacjach

Drewno fantastycznie komponuje się z innymi materiałami, stanowiąc atrakcyjną bazę aranżacji w każdym stylu. Ponadto można nadać mu niemal każdy kształt i kolor, dzięki czemu meble z drewna dostępne są w rozmaitych stylach. W ofercie firmy Nizio znajdziemy solidne meble, które można dopasować do każdego wnętrza. Od wyraźnie stylizowanych kolekcji wyróżniających się finezyjnymi formami, przez modele nawiązujące do wzornictwa z połowy ubiegłego wieku, po proste formy — meble w stylu skandynawskim i nowoczesnym.

Aranżacje wnętrz
z wykorzystaniem mebli Nizio PL: stylizacja: Kamila Jakubowska-Szmyd fot.: Yassen Hristov         Aranżacje wnętrz z wykorzystaniem mebli Nizio PL: stylizacja: Kamila Jakubowska-Szmyd fot.: Yassen Hristov

Aranżacje wnętrz z wykorzystaniem mebli Nizio, stylizacja: Kamila Jakubowska-Szmyd

fot.: Yassen Hristov © Nizio

W katalogu są drewniane meble do jadalni — stoły i krzesła i kredensy, meble będące wyposażeniem salonu, takie jak stoliki kawowe, szafki rtv, fotele bujane, konsole itp., meble do sypialni — łóżka, szafy, szafki nocne. Dużą część oferty stanowią także meble do pokoju dziecka — od kołysek przez łóżeczka po tapczany oraz komody z przewijakami, szafy, regały, biurka, komody. Nie brakuje również stylowych dodatków, takich jak drewniane pudełka czy domki dla lalek. Meble są dostępne w różnych kolorach — od naturalnych odcieni drewna przez biel i szarość po zestawienia bieli z pastelowym różem, błękitem, a nawet złotem.

 

Więcej informacji na stronie firmy NIZIO HOME w portalu A&B.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE