PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Energooszczędna stolarka o wysokich parametrach izolacyjnych

21 kwietnia '19

Eko rozwiązania na każdą kieszeń

Większa świadomość na temat ekologii, ale również stale rosnące ceny za ogrzewanie sprawią, że klienci spoglądają długofalowo na inwestycję w okna energooszczędne. A jeśli do tego dodać, że na okna energooszczędne można zdobyć dofinansowanie z programu „Czyste powietrze”, stolarka o wysokich parametrach izolacyjnych będzie z całą pewnością zyskiwała na popularności.

Równie ważnym aspektem są okna wyprodukowane z materiałów przetworzonych, takie jak np. profile Elegante marki Deceuninck, która do produkcji, oprócz materiału pierwotnego (nowy surowiec) wykorzystuje także nowoczesny, wysokiej jakości materiał PVC uzyskiwany z recyklingu – EcoPowerCore (EPC). Profil wyprodukowany z EPC posiada doskonałe właściwości mechaniczne, a jego skład chemiczny jest ściśle monitorowany i nadzorowany, przez co EPC uchodzi za bardzo wytrzymały i równie trwały jak materiał pierwotny. – Powtórne wykorzystanie i przetwarzanie materiałów to przejaw troski o środowisko naturalne.

Skoro robi to już tak wiele gałęzi gospodarki, nic dziwnego, że również branża okienna zaczęła ponownie wykorzystywać PVC, proponując rozwiązania wpływające na przyszłość naszej planety – mówi Krzysztof Kalita, Product Menager w firmie Deceuninck Sp. z o.o. Warto dodać, że firma Deceuninck od 2012 r. posiada własny zakład recyklingowy, który, wraz z uruchomioną ostatnio nową jednostką, posiada łączną wydajność 100 000 ton / rok i jest największym takim zakładem w UE.

Wielkoformatowe przeszklenia i ich wpływ na parametry techniczne

Stosowanie okien o dużych gabarytach kiedyś utożsamiane było z nienajlepszymi parametrami termicznymi.Jak pokazuje praktyka ostatnich lat, parametry termiczne obecnie stosowanych materiałów, dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii profili okiennych i szyb, pozwalają wykonać wielkoformatowe okna, które cechują się bardzo dobrymi parametrami termicznymi. – Nowy system profili okiennych Elegante firmy Deceuninck posiada doskonałą wartość współczynnika przenikania ciepła Uf – 0,93 W/m2K. Dzięki głębokości zabudowy ramy wynoszącej 76mm, głębokości zabudowy skrzydeł, wynoszącej 80mm (w wersji niezlicowanej) i 92mm (w wersji zlicowanej) oraz sześciu komorom, system spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów – podkreśla Krzysztof Kalita. Takie rozwiązania sprawiają, że możemy bez obaw otwierać swoje wnętrza na ogród i wpuszczać do nich więcej światła.

Minimalizm i nowoczesność we wzornictwie

Najmodniejsze w tym roku będą okna z jak najwęższymi profilami. Producenci dążą do tego, by przeszklenie stanowiło możliwie największy procent całego okna (ten „estetyczny” trend dotyka także zupełnie niezwiązanych z oknami przedmiotów użytkowych – podobnie rzecz się ma np. w przypadku zwężania ramek w smartfonach). Popularne będą nadal proste i minimalistyczne profile.

Więcej na www.elegante.deceuninck.com/pl

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE