PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Korzystaj z darmowej wersji online

Estetyka nastawiona na intensywną eksploatację

07 marca '19


Wszędzie tam, gdzie długotrwała ochrona i najwyższe normy sanitarne są równie ważne, co estetyczny wygląd, produkty marki Sigma są idealnym rozwiązaniem.

Hotele, jako ośrodki biznesu, goszczą w swoich wnętrzach setki tysięcy osób rocznie. O standardzie tych miejsc decyduje nie tylko wysoka jakość obsługi, ale również klimat pomieszczeń. Ich estetyka powinna współgrać z funkcjonalnością nastawioną na intensywną eksploatację, a ta wymaga z kolei od wykonawców stosowania materiałów) najwyższej jakości. Istotną rolę odgrywa w tym zakresie dobór nowoczesnych farb. Do takich należą SIGMA Coatings.

Szeroki asortyment marki obejmuje farby wewnętrzne i fasadowe, tapety, podkłady i systemy naprawcze, emalie oraz produkty do ochrony drewna. Cechują się one wysoką wytrzymałością i trwałością, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w obiektach użyteczności publicznej.

Co wyróżnia markę Sigma na rynku?

Ponad 6000 kolorów farb w nowoczesnym systemie kolorowania Color Pro daje ogromne możliwości dopasowania barw do projektu oraz zestawiania ich ze sobą. Niezliczona liczba kombinacji pozwala realizować najśmielsze wizje architektów, projektantów, tworzyć wnętrza o niepowtarzalnym charakterze.

W ofercie marki Sigma znajdują się m.in.:

  • Farby ceramiczne, które ze względu na zawartość komponentów ceramicznych oraz żywic, charakteryzują się doskonałą przyczepnością oraz elastycznością podczas aplikacji.
  • Farby przeznaczone do obiektów wymagających utrzymania optymalnych warunków higienicznych. Zawierają innowacyjną formułę jonów srebra, pozwalającą zwalczać skutecznie szkodliwe dla zdrowia bakterie i grzyby.
  • Farby przeznaczone do wnętrz, szczególnie w mocno eksploatowanych obiektów publicznych, w których występuje wysokie natężenie światła. Niwelują refleksy świetlne i sprawiają, że nierówności podłoża są maskowane. Farby są plamoodporne, antyrefleksyjne oraz wytrzymałe na mocne szorowanie i dezynfekcję.
  • Specjalistyczne farby fasadowe, które przywracają estetyczny wygląd budynkom o długiej historii. Mogą być stosowane na różnych podłożach, niezależnie od tego, czy fasady wykonane są z wiekowej cegły, tynku, kamienia czy betonu. Tworzą wysoką ochronę betonu przed korozją, zachowując jego naturalny charakter. Nadają satynowe wykończenie fasadzie.
  • Farby, które zapewniają skuteczną pielęgnację i renowację drewnianym elementom wyposażenia wnętrz, jak i architektury zewnętrznej domu. Zabezpieczają drewno przed warunkami atmosferycznymi, promieniami UV, regulują jego wilgotność.
  • Emalie do powierzchni drewnianych i metalu, w różnorodnych aspektach wykokończenia – mat, satyna, połysk.

Głos został już oddany

Materiał w architekturze — trendy 2024
Kompleksowe kosztorysy inwestorskie

TECTUS®
całkowicie ukryty system zawiasów

www.simonswerk.com
INSPIRACJE