PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Wnętrze z klimatem - na podłodze, ścianie i suficie Finishdeska

04 grudnia '21

Drewno - wybór, który sprawdzi się zawsze.
Z cyklu „Trendy wnętrzarskie 2022”


Na podłogę i na ścianę

Drewno to wybór, który sprawdzi się zawsze. Gości nie tylko pod naszymi stopami, ale też na ścianach. Potrafi całkowicie odmienić wnętrze i sprawić, że stanie się ono niezwykłe. Większość osób, słysząc hasło "drewno na ścianie" pomyśli o boazerii. Jednak zabudowa ściany drewnem to dzisiaj interesujące rozwiązanie w wielu wnętrzarskich stylach. A obecnie jednym z najgorętszych trendów w aranżacji wnętrz jest właśnie ściana z akcentem drewna.

Realizacja:
Finishdeska Dąb Latte Macchiato

Realizacja: Finishdeska Dąb Latte Macchiato

© FINISHPARKIET

Sypialnia jak ze snu

Drewno w sypialni doda wnętrzu ciepła i przytulności. Można je stosować na całe ściany lub tylko na ściany akcentujące. Duży wachlarz kolorystyczny kolekcji Finishparkiet umożliwi dokonanie właściwego wyboru. Wśród wielu propozycji, decydując się na deskę drewnianą na ścianie, warto również zwrócić uwagę na sposób wykończenia. W swojej ofercie mamy trzy możliwości: lakier, lakier matowy, olejowosk. Dokonanie dowolnego wyboru pozwoli osiągnąć wymarzony efekt.

Realizacja:
Finishjodła Dąb Caffe Latte

Realizacja: Finishjodła Dąb Caffe Latte

© FINISHPARKIET

Drewno w łazience

Drewno jest najchętniej wybierane do jadalni, salonu i sypialni. Jednak coraz częściej deski drewniane możemy zauważyć w łazience. Zastosowane w formie okładzin na ścianach, sprawią, że wnętrze zachwyci zarówno domowników, jak i gości. Kolejnym pozytywnym aspektem jest to, że wpływa na samopoczucie i faktyczny klimat łazienkowy. Dzięki ciepłemu wyglądowi i przyjemnej strukturze jest relaksujące, a wykorzystując zdolności przyjmowania i oddawania wilgoci, stale utrzymujemy zdrowe powietrze.

Realizacja:
Finishjodła Dąb Caffe Latte

Realizacja: Finishjodła Dąb Caffe Latte

© FINISHPARKIET

Drewno w salonie

Jednym z zagadkowych pytań, które zawsze się pojawia, jest to, jak mieszać odcienie drewna we wnętrzach. Niezależnie od tego, czy chodzi o dopasowanie stołu jadalnego do podłogi drewnianej, czy też o połączenie różnych elementów drewnianych, wiele osób waha się, czy łączyć różne rodzaje drewna w jednej przestrzeni. My twierdzimy, że era dopasowanych do siebie mebli dobiegła końca. Mieszanie odcieni drewna może wyglądać równie pięknie.

Doskonale ukazuje to wyposażenia wnętrza z zastosowaniem na podłodze Finishdeski Dąb Natura, a na suficie Dąb Thermo Antyk, sprawiając, że efekt jest nieoczywisty i zaskakujący.

Realizacja: sufit
zdobiony Dębem Thermo Antyk

Realizacja: sufit zdobiony Dębem Thermo Antyk

© FINISHPARKIET

 

Więcej informacji na stronie firmy FINISHPARKIET FABRYKA PARKIETU Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. w portalu PdA.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE