shopping-cart 0,00 zł

swobodnie na temat

Izolacja termiczna od wewnątrz w obiektach zabytkowych

computer zapisz w ulubionych

Izolacja termiczna od wewnątrz w obiektach zabytkowych

29 września '19
Ecovario Sp. z o.o.

Ecovario Sp. z o.o.

ul. Małopolska 27a

77-200 Miastko

tel: 598578707

Ocieplanie ścian i stropów od wewnątrz płytami RENOTHERM

Ocieplanie ścian zewnętrzych od strony wewnętrznej nigdy nie było rozwiązaniem popularnym. Ryzyko powstawania wilgoci wewnątrz przegrody konstrukcyjnej i pojawienia się pleśni na ścianie to najczęstrze przyczyny rezygnacji z takiej metody dociepleń.

Bezpiecznym rozwiązaniem tego problemu jest mineralna i ekologiczna płyta RenoTherm, która oprócz doskonałych właściwości termoizolacyjnych posiada jednocześnie właściwość szybkiego podciągania kapilarnego. Tworzący się kondensat pary wodnej w ścianie w okresie zimowym zostaje wchłonięty przez mikroporowatą płytę i samoczynnie odparowany do powietrza. Taka metoda pozwala na bezpieczne i poprawne funkcjonowanie przegrody konstrukcyjnej.

Izolacja termiczna od wewnątrz
i poprawa mikroklimatu

Izolację termiczną od wewnątrz stosuje się w budynkach, w których nie ma możliwości zastosowania tradycyjnego ocieplenia zewnętrznego. Z reguły są to obiekty zabytkowe, objętę ochroną konserwatorską, budynki użyteczności publicznej, często z ozdobną i historyczną fasadą. Dzięki bardzo wysokiej aktywności kapilarnej oraz paroprzepuszczalności płyta samoczynnie reguluje wilgotność względną powietrza w pomieszczeniach i utrzymuje ją na stałym poziomie. Właściwości te pozwalają na użycie systemu płyt RenoTherm w bibliotekach, muzeach, galeriach, salach konferencyjnych, jak również w pomieszczeniach podpiwniczonych, gdzie występują również problemy wilgotnościowe np. sutereny, piwnice adaptowane na cele gastronomiczne czy biurowe. W ten sposób porawia i zapewnia zdrowy mikroklimat osóbom w nich przebywających.

Dzięki zastosowaniu ocieplenia od wewnątrz możemy w bardzo szybkim czasie podnieść temperaturę powietrza, także w budynkach używanych sezonowo lub okazjonalnie.
Płyty RenoTherm mają także zastosowanie w obiektach o nietypowej konstrukcji np. widowiskowo-sportowych i garażach podziemnych. Docieplane są wówczas obszary zarówno ścian jak i stropów.

Właściwości i zalety systemu RenoTherm

 • naturalny, ekologiczny i przyjazny materiał
 • niski współczynnik przewodzenia ciepła materiału λ=0,040 W/(m•K) pozwala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania i oszczędność energii
 • wzrost wartości nieruchomości
 • realne poczucie komfortu cieplnego i przytulnego wnętrza
 • zapewnia przyjazny i zdrowy mikroklimat pomieszczeń
 • poprawne i bezpieczne pod względem technicznym docieplenie
 • zabezpiecza przed rozwojem wilgoci i pleśni
 • materiał niepalny (klasa A1)
 • łatwość wykonania montażu

Montaż w skrócie

Przed przystąpieniem do montażu należy sprawdzić stabilność i równość podłoża.Płyty RenoTherm przykleja się całą powierzchnią do ściany na grzebień zaprawą klejowo-szpachlową RenoKSL. W kolejnym etapie na przyklejone płyty nanosimy tą samą zaprawę, przeczesujemy pacą zębatą i zatapiamy w siatce zbrojące, a nastepnie szpachlujemy. Na koniec wygładzone płyty pokrywamy powłoką malarską o wysokiej dyfuzji pary wodnej np. farbą silikatową do wnętrz, wapienną czy kredową.

System do zwalczania wilgoci
i pleśni RENOVARIO

Grzyby pleśniowe mogą powstać i rozwijać się w miejscach, gdzie występują sprzyjające warunki, a więc: wilgoć, odpowiednia temperatura i podłoże. Przyczyny powstawania pleśni są na ogół znane: nadmierna produkcja wilgoci w pomieszczeniach (pranie, gotowanie, suszenie) w parze z niedostateczną wentylacją, przemarzanie ścian, błędy wykonawcze i wiążące się z nimi tzw. „mostki termiczne” i inne. Przy niskich temperaturach zewnętrznych i wysokiej wilgotności względnej powietrza pomieszczeń w miejscach niedostatecznie izolowanych może dojść do kondensacji pary wodnej. Jako obrazowy przykład może nam posłużyć chociażby zjawisko zaparowania lustra po zażyciu kąpieli. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie systemu Płyt Klimatycznych Renovario, który zapobiega powstawaniu wody kondensacyjnej i zagrzybienia, a jednocześnie poprawia komfort cieplno-wilgotnościowy pomieszczeń. Wysoki stopień podciągania kapilarnego materiału powoduje szybkie i samoczynne odparowanie kondensatu, a zasadowy odczyn pH dodatkowo zabezpiecza przed niepożądaną pleśnią.

Zastosowanie systemu płyt
klimatycznych Renovario

 • zabezpiecza powierzchnię ścian przed wilgocią i grzybem pleśniowym

 • likwiduje nieprzyjemny zapach stęchlizny w pomieszczeniu

 • poprawia komfort ciepny budynku

 • reguluje i zapewnia zdrowy mikroklimat w pomieszczeniu

Oprócz Płyt Klimatycznych Renovario na system składają się specjalne komponenty montażowe, które dzięki swoim właściwościom zapewniają prawidłowe i bezproblemowe funkcjonowanie aktywnie kapilarnego systemu:

 • preparat grzybobójczy RenoFungi (do usuwania zagrzybienia)

 • zaprawa klejąca Klej PK (do przyklejania płyt)

 • preparat gruntujący RenoGrund (do gruntowania płyt)

 • masa szpachlowa Gładź PK1 (do szpachlowania płyt)

 • farba silikatowa RenoCoat (do malowania wygładzonych płyt)

System Płyt Klimatycznych Renovario to profesjonalny, kompletny system renowacyjny do usuwania wilgoci i pleśni z powierzchni ścian i sufitów.

mogą Cię zainteresować

inne artykuły firmy

Głos został już oddany