Wyniki konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej budowy budynku biurowego Nadleśnictwa Człuchów wraz z infrastrukturą towarzyszącą

rozstrzygnięcie konkursu

kwiecień 2023

organizator

Skarb Państwa, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Człuchów

lokalizacja

Człuchów

opis
28 kwietnia br. rozstrzygnięto jednoetapowy, realizacyjny konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej budowy budynku biurowego Nadleśnictwa Człuchów wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
 
Zadaniem, przed którym stanęli projektanci było stworzenie budynku biurowego z, między innymi, salą konferencyjną, pomieszczeniami socjalnymi i magazynowymi oraz zagospodarowaniem zieleni i małą architekturą. Koncepcja miała brać pod uwagę zasady: dostępności, umożliwiając korzystanie z przestrzeni wszystkim użytkownikom; przyjaznego, atrakcyjnego przestrzennie i wizualnie kształtowania funkcji i formy projektowanych obiektów, wyznaczając lub podkreślając relacje z otoczeniem; sprawnej komunikacji; proekologicznych i energooszczędnych rozwiązań infrastrukturalnych.
 
Zaproponowany przez organizatorów regulamin konkursu wzbudził jednak wątpliwości Rady Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP, która zgłosiła liczne uwagi do jego treści. Reakcja Izby poskutkowała wprowadzeniem zmian do niektórych punktów regulaminu.
 
Spośród dwudziestu trzech zgłoszonych propozycji jury w składzie:
  • Agnieszka Chudy – przewodnicząca
  • Jarosław Tański – zastępca przewodniczącej
  • Kinga Wojtuszko – sekretarza
  • Kamila Teresa Steinke-Libera
  • Marian Mikulicz
  • Ludwik Monikowski
wyłoniło zwycięzcę. I Nagrodę i zaproszenie do negocjacji w trybie z wolnej ręki na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim budowy budynku biurowego Nadleśnictwa Człuchów wraz z infrastrukturą towarzyszącą zdobyła wrocławska pracownia BCM Architekci.

I Nagroda

BCM Architekci

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE