III Nagroda — Fryderyk Karzkowiak

Wyniki studenckiego konkursu PWr na projekt amfiteatru z muszlą koncertową w Strzegomiu

III Nagroda
5 500 zł brutto

projekt
Amfiteatr Strzegom

autor
Fryderyk Karzkowiak

fragement opisu autorskiego

Amfiteatr w Strzegomiu to wielofunkcyjna przestrzeń widowiskowa, umożliwiająca organizowanie wydarzeń związanych z kulturą miasta. Podstawowym wyzwaniem projektowym było stworzenie bryły muszli koncertowej, która wpisywałaby się harmonijnie w parkowy charakter działki, ale również przykuwała uwagę swoją niebanalną formą. Podstawowa zasada akustyki scen
plenerowych — to, co widzisz, jest tym, co słyszysz, służy jako wskazówka do odkrywania schematu między perspektywą a przestrzenią akustyczną. Istniejąca topografia terenu została podkreślona poprzez modelowanie terenu. Sztucznie wzniesione miejsca siedzące powstają poprzez kolejne wykopy i zagłębienia tworząc w ten sposób widownię. Stopniowanie piętrzeni widowni na kolejne etapy zapewnia wydzielenie stref — strefa widowni stałej, strefa widowni czasowej oraz strefa widowni z funkcją gastronomiczną. Każda ze stref została wyznaczona minimalną ingerencją w system korzeniowy drzew oraz pomników przyrody znajdujących się na terenie opracowania. Koncepcyjny dobór lokalnych materiałów oraz konstrukcji muszli ma podkreślać plenerowy charakter parku i wzmocnić więź między zbudowaną strukturą a krajobrazem.


opinia jury

Zwrócono uwagę na sposób rozmieszczenia funkcji na działce, który odpowiada wymogom stawianym w regulaminie, a tym samym wymogom inwestora.

Głos został już oddany

Guardian Sun®
Modułowe projekty świetlne od LumoLamp
Schody strychowe i modułowe, wyłazy dachowe
INSPIRACJE