PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Kotły w obudowach zewnętrznych CabinSlim — zaawansowane technologicznie i ekonomiczne ogrzewanie

30 sierpnia '21

Indywidualne rozwiązania Hoval z kotłami UltraGas® oraz UltraGas® 2 w obudowie zewnętrznej.
Z cyklu „Ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja — inspiracje i rozwiązania 2021”

Poszukujesz ogrzewania, które pozwala zaoszczędzić do 30% energii, jest łatwe w instalacji, sterowaniu i oferuje maksymalną elastyczność w zakresie wymogów dotyczących przestrzeni? To możliwe! Dzięki najnowszej technologii Hoval oraz zastosowaniu wolnostojących, gazowych kotłów w obudowach zewnętrznych. To nowoczesne, przenośne generatory ciepła do instalacji na zewnątrz.


© Hoval

Rozwiązanie dostosowane do montażu zewnętrznego

Unikalność kotłów UltraGas® oraz UltraGas® 2 w obudowach zewnętrznych tkwi w innowacyjnej oraz kompaktowej wolnostojącej konstrukcji, która umożliwia umieszczenie generatora ciepła w preferowanym przez użytkownika miejscu. Kotły w obudowach zewnętrznych składają się ze wszystkich niezbędnych elementów koniecznych do wytwarzania ciepła, gotowych do użytku i zamontowanych w już przygotowanej konstrukcji, zabezpieczonej przed wpływem czynników zewnętrznych takich jak deszcz, śnieg czy lód. Zastosowanie obudowy przyczynia się do tego, ze niekorzystne warunki atmosferyczne nie będą utrudniać pracy urządzenia (m.in. nie zamarza), czy nie powoduje jego zakłóceń. Wymiary urządzenia wahają się w zależności od rodzaju źródła ciepła i wymagań projektowych.

Szybki i łatwy montaż

Kotły w obudowach zewnętrznych CabinSlim to ekologiczne rozwiązanie grzewcze o mocy od 70 do 3100 kW. Kompaktowa i niezależna konstrukcja urządzenia pozwala na ustawienie jej w dowolnym miejscu, bezpośrednio przy budynku lub na dachu, co pozwala zaoszczędzić miejsce wewnątrz budynku. Dzięki dużej adaptacyjności, szerokiemu przeznaczeniu oraz prostej obsłudze, rozwiązanie to jest chętnie wybierane przez projektantów oraz użytkowników. Rozwiązanie to wykorzystywane jest zarówno w nowoprojektowanych jak i w modernizowanych obiektach wielorodzinnych, wielkokubaturowych, budynkach użyteczności publicznej oraz w inwestycjach przemysłowych.


© Hoval

Zalety rozwiązania CabinSlim od firmy Hoval dla użytkownika jak i projektanta:

  • kompaktowa konstrukcja,
  • testowane fabrycznie,
  • gotowe do podłączenia,
  • dowolność montażu,
  • zgodność z obowiązującymi przepisami oraz posiadającymi wymagane prawem certyfikaty i deklaracje,
  • dwuletnia podstawowa gwarancja z możliwością jej przedłużenia aż do 5 lat,
  • możliwość zastosowania mieszanki niezamarzającej np. roztworu wodno-glikolowego.

© Hoval

Rozwiązania, na których można polegać! Odpowiedzialność za środowisko naturalne!

Hoval to doświadczony partner w zakresie rozwiązań systemowych oraz specjalista w dziedzinie techniki grzewczej i instalacyjnej. Decydując się na technologię Hoval, klient może np. ogrzewać wodę energią słoneczną, a pokoje za pomocą gazu, drewna lub pompy ciepła, co pozwala zaoszczędzić energię, koszty oraz przyczynia się do ochrony środowiska.

Marka Hoval znana jest na świecie jako jeden z wiodących dostawców rozwiązań kontroli klimatu we wnętrzach. Hoval jest ugruntowanym dostawcą inteligentnych systemów ogrzewania i wentylacji, które są eksportowane do ponad 50 krajów na całym świecie.


Więcej informacji na stronie firmy Hoval w portalu A&B.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE