NOWOŚĆ! Prawo w architekturze – przystępnie na portalu A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Minimalistyczne apartamenty na wynajem w Sopocie projektu studia LOFFT

04 sierpnia '20

W Sopocie, w części nowego budynku dworca powstały trzy oddzielne apartamenty. Znużeni podróżni mogą wynająć je, by w ich zaciszu odpocząć i znaleźć ukojenie. Nie jest to przesada, ponieważ zaprojektowane przez Małgorzatę Hendrych-Lubińską wnętrza wyciszają i wprowadzają w stan równowagi.

Architektka z biura projektowego LOFFT otrzymała za zadanie aranżację otwartej przestrzeni mierzącej 120 metrów kwadratowych. Na tej powierzchni stworzyła trzy oddzielne apartamenty w podobnym stylu, ale różniących się kolorystyką. Każdy z nich można wynająć w środku znajdziemy nie tylko wygodne łóżko, łazienkę i kuchnię, ale również intrygujące sąsiedztwo. Mimo iż apartamenty znajdują się na dość znacznej wysokości, zza pokaźnych przeszkleń zaglądają do wnętrza rosnące za nimi drzewa.

Apartamenty na wynajem przy dworcu w Sopocie

każdy z nich można wynająć w środku znajdziemy nie tylko wygodne łóżko, łazienkę i kuchnię, ale również intrygujące sąsiedztwo

© LOFFT ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Z jednej strony apartamenty otaczają tarasy pełne zieleni, z drugiej budynek nawiązujący do stylu industrialnego. To właśnie ten widok stanowił największą inspirację dla architektki. Stąd we wnętrzu pojawiły się fabryczne nawiązania szczególnie widoczne w surowości przestrzeni. Charakterystyczna jest tu również naturalna kolorystyka.

wyspa relaksu

W każdym z trzech apartamentów, na samym środku znajduje się wyspa służąca gościom do wypoczynku, relaksu i snu. Składa się na nią łóżko, szezlong, pufa oraz kanapa. Przy każdym z modułowych elementów został umieszczony specjalny, nakładany stolik, by można położyć na nim kubek z kawą czy talerzyk.

Stan surowy przestrzeni pod apartmenty na wynajem w Sopocie

architektka z biura projektowego LOFFT otrzymała za zadanie aranżację otwartej przestrzeni mierzącej 120 metrów kwadratowych

© LOFFT ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Wnętrze apartamentów jest spójne z widokiem za oknem materiały wykończeniowe znajdujące się na elewacjach poszczególnych budynków, zostały przeniesione do środka. Widać je w elementach wykończeniowych, lampach oraz meblach. Łazienki i aneksy kuchenne, w jakie zostały wyposażone apartamenty, zostały zaprojektowane tak, by wpasowywać się w przestrzeń toalety wyznaczają przeszklone ściany, a zabudowa kuchenna wykonana jest z tego samego materiału, co posadzka.


oprac.: Basia Hyjek

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE