PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Korzystaj z darmowej wersji online

Neolith® w Hotelu Llevant

25 listopada '19


Wykonane na zamówienie powierzchnie z Kamienia Spiekanego zostały wykorzystane do stylowego i współczesnego hotelu w regionie Costa Brava.

Gdy Llimona został wybrany do przeprojektowania i ponownej aranżacji całego wnętrza obiektu Hotel Llevant, mieszczącego się w miejscowości Llafranc w regionie Costa Brava (Hiszpania), dostrzegł doskonałą szansę, by podczas realizacji koncepcji projektowej uwzględnić nieodłączną więź między lokalnymi terenami i morzem.

Wnętrze miało zatem odzwierciedlać nieprzewidywalny charakter morza, zarówno uspokajającego, jak i wzburzonego, prostolinijnego, a zarazem niezgłębionego. Na wzór niezwykłych fal należało stworzyć dramaturgię i uczucie doniosłości otulające całość wnętrza obiektu, wywołując podziw u gości zaraz po przekroczeniu progu hotelu.

Na początku procesu projektowego Llimona zwrócił się do Neolith®, aby omówić wymogi przedsięwzięcia. Producenta Kamienia Spiekanego od razu zaciekawiło wyzwanie, które rzucał mu architekt.

Istotnym elementem ogólnej estetyki miały być posadzki o charakterystycznej teksturze rozciągające się po całej powierzchni hotelu. Architekt pragnął przede wszystkim znaleźć powierzchnię odzwierciedlającą szorstkość i połysk dna morskiego o jakże delikatnym perłowym blasku. W oświetleniu powierzchnia miała prezentować subtelne drobinki w kolorze niebieskim i czerwonym, przypominając połyskujące odbicie jaskrawego słońca na wodzie.

To pragnienie skłoniło Neolith do opracowania unikatowego, spersonalizowanego koloru, który stał się istotnym elementem projektowym realizowanego przedsięwzięcia. Aby uzyskać pożądaną teksturę powierzchni, zastosowano wykończenie Riverwashed.

Płyty zostały pocięte na mniejsze prostokątne płytki w różnych rozmiarach, a następnie zostały ułożone tak, aby stworzyć interesujący, jednolity, a zarazem nieregularny wielokątny efekt ze schludnym wykończeniem.

Według Llimony to właśnie gotowość do działania oraz pomysłowość marki Neolith wyróżniają ją na tle producentów innych materiałów. „Wybraliśmy Neolith, ponieważ oprócz istniejącej, obszernej kolekcji modeli i kolorów jest to jedna z bardzo nielicznych marek gotowych do stworzenia powierzchni na indywidualne zamówienie. Standardowe procedury i procesy produkcyjne zwykle są stałe i nie da się ich zmienić. Nie jest tak w przypadku Neolith. Dla mnie jest to najlepszy aspekt współpracy z marką, która robi wszystko, co możliwe, aby zapewnić architektowi swobodę twórczą.” – wyjaśnia.

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024

TECTUS®
całkowicie ukryty system zawiasów

www.simonswerk.com
INSPIRACJE