Tradycyjne pokrycie w nowoczesnym wydaniu. Dachówki ceramiczne Röben to ponadczasowy urok

26 lutego '22

Tradycyjne pokrycie w nowoczesnym wydaniu.
Dachówki ceramiczne Röben to ponadczasowy urok

Od zawsze są synonimem prestiżu, jednak wybiera się je przede wszystkim ze względu na gwarancję trwałości pokrycia. Dachówki ceramiczne, bo o nich mowa, mają w sobie ponadczasowy urok i niezależnie od wieku urzekają swoim wyglądem. Ich współczesne wersje zachwycają dodatkowo nowoczesną formą oraz modną kolorystyką.

© RÖBEN

Dachówka ceramiczna PIEMONT

© RÖBEN

Wytwarzane obecnie dachówki ceramiczne powinny spełniać wysokie wymagania narzucane przez budownictwo nastawione na ekologię, a w szczególności na tak istotną dziś energooszczędność. Aby produkty ceramiczne sprostały tym oczekiwaniom, niezbędne jest stosowanie do ich produkcji tylko najwyższej jakości surowców. Nie można też zapomnieć o stronie estetycznej.

Dzisiaj od dachówek ceramicznych oczekuje się nieco innych kształtów niż dawniej. Nie bez znaczenia jest też kolorystyka. Klienci chętnie decydują się na stonowane kolory, które świetnie komponują się ze stylistyką nowoczesnych budynków. Wszystkie te kryteria idealnie spełniają produkty marki Röben.

Produkt czterech żywiołów

Dachówki ceramiczne powstają z połączenia czterech żywiołów: ziemi, wody, ognia i powietrza. Swoją wysoką jakość zawdzięczają przede wszystkim czystej, naturalnej glinie. Przy użyciu wody formuje się ją, wypala w ogniu i suszy. W procesie produkcji nie dodaje się wapna, cementu ani sztucznych dodatków, co sprawia, że produkt jest całkowicie ekologiczny.

© RÖBEN

© RÖBEN

Dzięki temu, że dachówki wypala się w bardzo wysokiej temperaturze, stają się wyjątkowo odporne na czynniki zewnętrzne. W celu dodatkowego zabezpieczenia ich powierzchni poddaje się je procesowi angobowania lub glazurowania. Do gliny dodawane są wówczas odpowiednie minerały, tlenki metali lub cząsteczki szkliwa.

Produkty angobowane są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie paroprzepuszczalne, natomiast glazurowane – z błyszczącą warstwą szkliwa na powierzchni – zyskują odporną, szczelną, jednolitą i zamykającą pory ceramiki warstwę.

 

Produkcja dachówek w zakładach Röben sterowana jest komputerowo.
Wraz z elektroniczną kontrolą jakości oraz skanowaniem każdej dachówki laserem,
gwarancją jest ceramika o najwyższych standardach.

 

Tak działające fabryki nastawione są na produkcję ekologiczną, w duchu „zero waste” – materiały pokryciowe wytwarzane są tylko z naturalnych surowców, a produkty, które nie spełniają norm, są ponownie przetwarzane.

Elegancki minimalizm

Ze względu na to, że dzisiejsze pokrycie ceramiczne musi dobrze chronić dom i równocześnie prezentować atrakcyjny dla oka, wpisujący się w obecne trendy design, koniecznością było stworzenie nowoczesnych form.
 

© RÖBEN

 Dachówka płaska BERGAMO

© RÖBEN

Efektem prac specjalistów firmy Röben są między innymi płaskie dachówki BERGAMO, w modnym odcieniu antracytowym. Na połaci tworzą one jednolitą, gładką powierzchnię. Tym samy podkreślają proste linie modnych obecnie dwuspadowych dachów. Ich antracytowa barwa jest stonowana, a powierzchnia matowa, co czyni je szczególnie eleganckimi.

Mimo, że dachówki płaskie wydają się być oszczędne w swej estetyce, wbrew pozorom bardzo się wyróżniają. Zdobią budynek swym uporządkowanym rysunkiem. Barwą i kształtem pasują do minimalistycznej architektury, przez to stają się synonimem skromnej, wysmakowanej elegancji.

Wielkoformatowy błysk

Oprócz płaskich dachówek w matowym odcieniu antracytu, odpowiedzią na potrzeby współczesnej architektury są podążające za modą modele wielkoformatowe, o wysokim połysku. Tutaj największą popularnością cieszą się produkty utrzymane w kolorze głębokiej czerni jak, np. MONZAplus tobago glazurowana. Jej barwa wraz z lśniącą powłoką tworzą niepowtarzalny efekt. Ułożone z nich pokrycie jest bardzo wyraziste i oryginalne.

© RÖBEN

MONZAplus

© RÖBEN

Dzięki dużemu formatowi dachówek prace dekarskie przyspieszają, co jednocześnie przynosi inwestorom oszczędności finansowe. Lśniąca, gładka powierzchnia ceramiki sprawia, że zanieczyszczenia nie przywierają do pokrycia, a dach prezentuje się elegancko i zawsze jest estetyczny.

W ofercie marki Röben znajdziemy pełną paletę kolorów. Nie brakuje w niej modeli o tradycyjnych barwach takich jak naturalna czerwień, trentino, kasztan czy brąz. Każdy znajdzie model w kolorze, który mu się podoba lub jest wymagany w miejscowym planie zagospodarowania terenu.

Dachówki ceramiczne marki Röben to produkty naturalne, bezpieczne dla ludzi oraz środowiska. Spełniają wysokie wymagania techniczne i równocześnie doskonale wpisują się w stylistykę nowoczesnej architektury.

© RÖBEN

Dachówka ceramiczna PIEMONT

© RÖBEN

Każdy element pokryciowy, niezależnie od modelu i koloru, objęty jest 30-letnią gwarancją. Dachówki są mrozoodporne, wytrzymałe na mocne porywy wiatru, silne działanie słońca, ognia oraz wilgoci. Na ich powierzchni nie pojawi się mech ani glony. Co ważne, wygląd i kolor pokrycia dachowego będą niezmienne przez długi czas eksploatacji.

 

Więcej informacji na stronie firmy RÖBEN POLSKA Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k. w portalu A&B.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Bestsellery
W poszukiwaniu idealnego snu
Z pasji do mebli, z szacunku do tradycji – komfortowe i funkcjonalne meble Puszman
Skuteczna i prosta w montażu izolacja to klucz do energooszczędności