Corian®

Jest trwały, idealnie gładki i jednolity, perfekcyjnie elegancki i… niezwykle uniwersalny. Jeśli poszukujemy materiału, który poradzi sobie zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz, oraz pozwoli na swobodne kreowanie przestrzeni, Corian® może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Corian® to innowacyjny materiał wynaleziony pod koniec lat 60. ubiegłego stulecia oraz wyprodukowany przez firmę DuPont. Znajduje zastosowanie zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz — od łazienek i kuchni czy elewacje budynków, paneli dotykowych czy powierzchni wykończeniowych po meble i oświetlenie.

Skład materiału (do jego produkcji wykorzystuje się mieszankę naturalnych minerałów oraz żywicy akrylowej) oraz jego jednorodna, zwarta struktura pozwalają na uzyskanie ponadprzeciętnej wytrzymałości i trwałości.

Od samego początku Corian® jest dla świata designu i architektury idealnym medium do wprowadzania innowacji. Dzięki możliwościom dopasowania, różnorodności wzorów i kolorów, zmysłowym właściwościom, trwałości i czystości Corian® sprostał wyzwaniom nowoczesnego życia.

Dziś Corian® jest głównym źródłem inspiracji dla czołowych architektów i projektantów na całym świecie i spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Nowy branding Corian® Design wprowadza markę w przyszłość. Pokazuje jej ewoluującą i rozszerzającą się kolekcję kolorów, portfolio materiałów, kształtów i rozwiązań, jak również rozwój technologiczny, mający na celu poprawę wydajności i dostosowanie do zmieniających się potrzeb człowieka.

Architektura & Biznes – artykuły

INSPIRACJE