LUVENA Spółka Akcyjna

Początki marki FOBOS® sięgają początku lat 70-tych XX wieku. Wtedy w naszej firmie powstały pierwsze środki ogniochronne do drewna pod marką FOBOS® oraz do tkanin pod marką Silignit. Kolejne lata badań i ścisła współpraca z ośrodkami naukowymi zaowocowały opracowaniem unikalnych receptur o szerokim spektrum zastosowań.

Wszystkie impregnaty pod marką FOBOS® zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby w sytuacji wystąpienia niekorzystnych warunków zapewnić odporność drewna budowlanego na działanie ognia, jak i czynników powodujących biokorozję.

Stosowanie tak specjalistycznych impregnatów technicznych gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, lecz również długoletnie użytkowanie drewna konstrukcyjnego. Jednocześnie są to środki łatwe w stosowaniu, dostępne dla każdego użytkownika.

Skuteczność impregnatów ochronnych pod marką FOBOS® znajduje potwierdzenie w certyfikatach dopuszczających do obrotu jako produkty biobójcze oraz określających klasę reakcji na ogień. Produkcja impregnatów w firmie LUVENA S.A. jest objęta systemem jakości zgodnym z normą PN-EN ISO 9001 potwierdzonym w 2016 roku przez firmę certyfikującą United Registrar of Systems Polska Sp. z o.o. Wszystkie nasze produkty są wytwarzane na terenie Polski.

Nasze produkty są skierowane zarówno dla profesjonalistów, jak i dla inwestorów indywidualnych, którzy poważnie myślą o bezpieczeństwie swoich domów.

Produkty dla Architekta – artykuły

INSPIRACJE
HYBRYD – producent opraw, modułów i systemów oświetlenia awaryjnego
Guardian Sun® – nowa gama wysokiej jakości szkieł dla jeszcze wyższego całorocznego komfortu użytkowników domów
Modułowe projekty świetlne od LumoLamp