HYDRO BUILDING SYSTEMS POLAND Sp. z o.o. WICONA

W ciągu ostatnich kilku dekad marka WICONA stała się synonimem systemów aluminiowych, spełniających najwyższe standardy. Wysokie wymagania technologiczne, rygorystyczne pod względem systemowym i jakość przetwarzania produktów, a także kompleksowe usługi i konsultacje przyczyniają się znacząco do sukcesu marki.

WICONA należy do norweskiej firmy Hydro, w pełni zintegrowanej firmy aluminiowej, zatrudniającej 35 000 pracowników w 40 krajach na wszystkich kontynentach, łączącej lokalną wiedzę fachową, światowy zasięg i niezrównane możliwości w zakresie badań i rozwoju.

PONAD 70-LETNIE DOŚWIADCZENIE
WICONA została założona w 1948 roku jako oddział firmy Wieland Werke w Ulm. Wszystkie działania w zakresie badań, rozwoju, marketingu, sprzedaży i usług są koordynowane w centrali w Ulm przez ponad 70 lat. Z małej firmy przekształciła się w markę, która oznacza wysoce specjalistyczną wiedzę i kompetencje techniczne dla aluminiowych rozwiązań systemowych.

Jako systemodawca z wieloletnim doświadczeniem dostarczamy na rynek racjonalne i możliwe do wykonania koncepcje służące ludziom i środowisku. Pogodzenie wygody użytkowników z wymogami ochrony środowiska jest tym, co motywuje i napędza nas codziennie w opracowywaniu energooszczędnych rozwiązań. Wiele projektów WICONA na całym świecie otrzymało już międzynarodowe certyfikaty zrównoważonego budownictwa, takie jak DGNB, LEED lub BREEAM. Był to kolejny ważny dla nas krok, aby móc jeszcze aktywniej rozwijać naszą zasadę „zrównoważonego rozwoju”.

W WICONA jesteśmy przekonani, że nie należy stawiać żadnych ograniczeń nowoczesnej architekturze. Kompleksowo przygotowujemy projekty zawierające różne wyzwania techniczne stosując indywidualne rozwiązania, robiąc to w sposób zrównoważony i zorientowany na przyszłość. To jest nasza podstawowa kompetencja i podstawa naszego globalnego sukcesu. To właśnie oznacza marka WICONA.

Architektura & Biznes – artykuły

Produkty dla Architekta – artykuły

INSPIRACJE