HOFMANN Natursteinwerke Polen GmbH Sp. z o.o.

Należymy do przodujących firm europejskich w zakresie obróbki piaskowców. Wnosimy istotny wkład w dziedzinę architektury w kraju i za granicą. Współpracujemy ze znanymi i cenionymi architektami. Zdobyliśmy zaufanie poważnych inwestorów. Posiadamy własne złoża o bogatych zasobach piaskowców ciosowych i bardzo atrakcyjnych barwach. Opieramy się na nowoczesnych technologiach obróbki kamienia. Dysponujemy własnym zapleczem projektowym. Prowadzimy kompleksowe wykonawstwo robót kamieniarsko - montażowych w kraju i za granicą.

Firma zrealizowała między innymi:
Budynek biurowy i handlowy "Landesbank Berlin" - Berlin - Glienicke
Hotel Hyatt - Berlin, Potsdamer Platz,
Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Berlin
Pałac w Braunschweig
Ambasada Brazylii - Berlin Centrum
Volme Galerie - Hagen, Rathausstr.
Hotel Intercity - Brema, Bahnhofsplatz,
Budynek Alpha - Offenbach - Kaiserlei
Ostatnie realizacje w kraju to roboty kamieniarskie na budowach krakowskich hoteli SAS Radisson "Filharmonia", Crown Piast i Sheraton.
Na fasadzie budynku hotelu "Filharmonia" zamontowany został piaskowiec w fakturze groszkowanej z ornamentem tzw. "szlaku krakowskiego". Wystrój wnętrza hotelu to oprócz granitowych blatów meblowych i efektownych schodów zabiegowych, także unikalna ściana z elementów płytowych wykonanych z bloków soli kamiennej pochodzącej z Wieliczki. Było to rozwiązanie nowatorskie zakończone pełnym powodzeniem.
Fasada frontowa hotelu Sheraton z czerwonego piaskowca Wüstenzeller o polskiej nazwie Pustynna Czerwień nawiązuje kolorystycznie do znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Królewskiego na Wawelu.
Ponadto firma wykonała fasadę kamienną z granitu Nero Zimbabwe z płyt ciętych metodą water-jet.

Produkty dla Architekta – artykuły