Xella Polska

Xella Polska to jeden z największych i najbardziej doświadczonych producentów materiałów budowlanych w Polsce, będący częścią międzynarodowego koncernu Xella Group, który jest obecny w ponad 22 krajach świata.

Jesteśmy liderem energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Oferujemy produkty Ytong (beton komórkowy), Silka (bloki wapienno-piaskowe) i Multipor (mineralne płyty izolacyjne), które stanowią spójny system umożliwiający budowę domów jedno- i wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej, hal przemysłowych czy kompleksów handlowych. Energooszczędne budynki powstające z materiałów firmy Xella przyczyniają się do mniejszego zużycia energii, co sprzyja ochronie naturalnych zasobów naszej planety.

Xella jest też pionierem usług cyfrowych w obszarze realizacji projektów budowlanych. Pod nazwą BIM blue.sprint oferujemy szeroki pakiet usług cyfrowych, dzięki którym projekty budowlane od samego początku stają się łatwiejsze, szybsze i tańsze w realizacji. Nasi inżynierowie z działu projektowego BIM pomagają opracować projekt konstrukcji i jej model 3D w technologii BIM. Staranne planowanie i indywidualna produkcja materiałów pozwala oszczędzać zasoby i ograniczyć ilość odpadów do minimum.

Produkty dla Architekta – artykuły

INSPIRACJE