PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Mała „zielona” architektura mmcité. Mariaż natury i miasta w przestrzeniach publicznych

01 grudnia '20

Misja – piękne miasto!
Meble miejskie w symbiozie z naturą


mmcité pl Sp. z o.o. to bardzo znane i cenione czeske studio projektowe, które już od ponad 20 lat zgłębia tajniki projektowania przestrzeni publicznych i małej architektury. Głównym przedmiotem zainteresowania i specjalizacją firmy są meble miejskie we wszystkich formach. Studio stawia na symbiozę natury i miasta, stworzenie harmonijnej i zrównoważonej przestrzeni miejskiej. Bardzo ważna w realizacjach firmy jest estetyka produktów, co potwierdza credo firmy: „Piękne miasta to nasza misja”.

Meble miejskie we wszystkich formach od mmcitéMeble miejskie we wszystkich formach od mmcitéMeble miejskie we wszystkich formach od mmcité

Meble miejskie mmcité

© mmcité

Studio mmcité – projekty podbijające świat

Studio ma silny zespół projektowy kierowany przez Davida Karáska. W skład studia wchodzą również inni profesjonaliści, tacy jak projektanci, kierownicy projektów, specjaliści ds. budżetu a także, oczywiście, specjaliści od marketingu i projektowania graficznego, którzy stanowią integralną część zespołu. Celem jest kompleksowość rozwoju od wstępnego szkicu do realnego produktu zarówno dla produkcji seryjnej, jak i dla projektów nietypowych. Ciągłe innowacje, poszukiwanie nowych dróg i nowych kategorii produktów, ale zawsze szacunek dla użytkownika końcowego i wyrafinowany styl. Prace mmcité były wielokrotnie nagradzane nagrodami Red Dot Awards, Good Design Awards, IF Design Awards, Czech Grand Design i innymi.

Studio mmcité odgrywa wiodącą rolę w projektowaniu przestrzeni publicznej na całym świecie. Produkty mmcité można znaleźć w wielu krajach, od Paryża przez Moskwę, Dubaj po Nowy Jork i San Francisco. W Polsce ma swój oddział od 2008 roku.

Meble miejskie we wszystkich formach od mmcité © mmcité

Meble miejskie mmcité

© mmcité

Zielone dachy w małej architekturze – symbioza miasta i natury

Potrzeba zapewnienia miastom większej ilości zieleni jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek, a jednym z rozwiązań jest obsadzenie dachów roślinami. Oferujemy kilka opcji na tak zwany zielony dach, a mianowicie:

  • wiaty przystankowe AureoGeomere
  • okrągłe i kwadratowe zadaszenia PIN
  • wiaty na rowery EdgeAureo Velo.

Nasz zielony dach, ze względu na to, że wykorzystuje tylko zatrzymaną wodę deszczową i odporne na suszę rośliny z rodzaju rozchodników, można uznać za całkowicie bezobsługowy. Nie musi być regularnie podlewany, a nawet nie trzeba go pielęgnować i kosić jak zwykły trawnik. Warstwa roślinności leży na płycie retencyjnej nad specjalną wanienką, a drenaż jest poprowadzony nogami konstrukcji. Mały kawałek natury z dużym zasięgiem społecznym.

Zastosowanie zielonego dachu © mmcité

Zastosowanie zielonego dachu

© mmcité

Zalety zielonych dachów mmcité

  • ekologiczne, ekonomiczne i estetyczne
  • zmniejsza ryzyko przeciążenia sieci kanalizacyjnej
  • chłodzi przestrzeń pod zadaszeniem, temperatura poszycia dachu nie przekracza 25 ̊C
  • przyczynia się do zmniejszenia zapylenia środowiska
  • poprawia jakość środowiska poprzez wzbogacanie powietrza w tlen
  • przyczynia się do poprawy mikroklimatu na terenach silnie zabudowanych, z brakiem zieleni.

 

Więcej informacji na stronie firmy mmcité pl Sp. z o.o. w portalu A&B.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE