NOWOŚĆ! Prawo w architekturze – przystępnie na portalu A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Przestrzenie zewnętrzne – trendy 2023

21 lipca '23

Przestrzenie zewnętrzne – trendy 2023

 

Lato trwa w najlepsze — dni są dłuższe i cieplejsze więc chętniej spędzamy wolny czas na świeżym powietrzu. W jakich przestrzeniach zewnętrznych czujemy się najlepiej? Unikając na przykład miejskich wysp ciepła, wybieramy miejsca z nawierzchnią, która wspomaga retencję wód opadowych, a chcąc odpocząć po długim spacerze — przestrzeni z wygodnymi meblami miejskimi. Zapraszamy na przegląd trendów aranżacyjnych dla przestrzeni zewnętrznych.

 
poczuj się jak w domu

Meble miejskie nie muszą być nudne! Czeska firma Egoé ma w swojej ofercie rozmaite rozwiązania, które pozwolą poczuć się w przestrzeni publicznej jak w domu. Marka zachęca do wprowadzenia designu na ulice w postaci stylowych ławek, wygodnych stolików, a nawet pozwalających zachować czystość stalowych koszy na śmieci.

Seria Barka

© Egoé

zobacz więcej:
Zróbmy w przestrzeni publicznej miejsce na design. Meble miejskie inspirowane ogrodem

 
kombinacja zalet

Odpowiedni wybór nawierzchni wokół budynków ma wpływ na estetykę przestrzeni i jej funkcjonalność. Nie zapominajmy jednak przy tym o aspektach ekologicznych, stosując wodoprzepuszczalne rozwiązania. Przykładem tego typu nawierzchni mogą być kostki HYDROPlus® dostępne w ofercie marki Bruk-Bet.

Kostki brukowe wodoprzepuszczalne HYDROPlus®

© Bruk-Bet

zobacz więcej:
Kostka brukowa przepuszczalna HydroPlus – ekologiczne rozwiązanie dla nawierzchni miejskich

 
nawierzchnie, które przepuszczają wodę

Dlaczego podczas silnych opadów ulice toną? Jednym z powodów są nieprzepuszczalne nawierzchnie. Rozwiązanie dla tego problemu proponuje firma GalaProdukt mająca w ofercie systemy (EcoRaster i EcoBloxx), dzięki którym można tworzyć wytrzymałe na obciążenia nawierzchnie, które jednocześnie przepuszczają wodę do gruntu.

EcoBloxx

© GalaProdukt

zobacz więcej:
Niezwykle wytrzymałe i przepuszczające wodę nawierzchnie GalaProdukt – ratunek dla miast!

 
funkcjonalność i trwałość

Trwały, solidny, odporny na zmienne warunki atmosferyczne, łatwy do utrzymania w czystości i, dzięki równej powierzchni i antypoślizgowej strukturze, bezpieczny taras pomogą stworzyć kostki brukowe dostępne w ofercie marki Pebia. Wybór rozmaitych kształtów, kolorów i wzorów pozwala na stworzenie tarasu dopasowanego do indywidualnych preferencji.

Produkty marki Pebia

© Pebia

zobacz więcej:
Kostka brukowa na tarasie – funkcjonalność i trwałość dla Twojej przestrzeni

 
wokół budynku

Elementem przestrzeni zewnętrznych są także ogrodzenia. Szeroki wybór systemów i kolorów oferuje marka JONIEC proponująca, między innymi, łatwe w montażu ogrodzenia modułowe z bloczków, systemy imitujące naturalny kamień (na przykład system ogrodzeniowy GORC®) czy nowoczesne przęsła betonowe (KOMBO®).

Ogrodzenie ROMA Mega

© JONIEC

zobacz więcej:
Przestrzenie zewnętrzne – wokół budynku – Inspiracje i Technologie 2023

 
dobrze ułożone

Na tarasie i elewacji, na ścieżce i schodach, przy basenie i fontannie — wszędzie tam sprawdzą się nawierzchnie z płyt ceramicznych z gresu porcelanowego. Dostępne w ofercie marki Libet rozwiązanie zachowuje swoje walory nawet przy intensywnym użytkowaniu i ma wysoki współczynnik antypoślizgowości.

płyty ceramiczne z gresu porcelanowego

© Libet

zobacz więcej:
Dlaczego warto stosować płyty ceramiczne?

 
beton w nowej odsłonie

Beton szlachetny, który przyczynia się do znacznej redukcji smogu (seria Aria)? Płyty (Indigo Prato, Promenada Prato, Indigo Bello), które dzięki wysokiemu współczynnikowi odbicia promieni słonecznych wspierają redukcję miejskich wysp ciepła? Innowacyjne produkty z betonu szlachetnego dostępne są w ofercie marki DASAG.

Walczące ze smogiem płyty z serii Aria, Folkwang Muzeum w Essen

© Dasag

zobacz więcej:
Czas na eko-rewolucję w produkcji betonu szlachetnego!

 


artykuł sponsorowany

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE