PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Dachówki ceramiczne marki Röben - produkty naturalne, bezpieczne dla ludzi i środowiska

08 grudnia '21

Dachówki ceramiczne marki Röben - produkty naturalne, bezpieczne dla ludzi i środowiska

Dachówki ceramiczne marki RÖBEN POLSKA Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k. to produkty naturalne, bezpieczne dla ludzi i środowiska. Spełniają wysokie wymagania techniczne doskonale się przy tym wpisując w stylistykę nowoczesnej architektury.

Dachówka płaska BERGAMO, projekt Archipelag

Dachówka płaska BERGAMO, projekt Archipelag

© ROBEN

DACHÓWKI CERAMICZNE

Każda dachówka tej marki, niezależnie od modelu i koloru, objęta jest 30-letnią gwarancją. Dachówki są mrozoodporne, niepalne, wytrzymałe na mocne porywy wiatru, silne działanie słońca oraz wilgoci.

Dachówka ceramiczna MONZAplus

Dachówka ceramiczna MONZAplus

© ROBEN

ZDROWIE I EKOLOGIA

Żaden materiał pokryciowy nie może się równać z dachówkami ceramicznymi, jeśli chodzi o względy prozdrowotne oraz ekologiczne. Glina, z której są wytwarzane, jest materiałem naturalnym, przyjaznym dla człowieka i bezpiecznym dla środowiska. Dzięki temu, pokrycie ceramiczne wpływa na zdrowy mikroklimat w budynku. Pozwala na odpowiednią cyrkulację powietrza i reguluje jego wilgotność w domu. Ma to bezpośredni wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Ponadto właściwości głównego składnika dachówek ceramicznych sprawiają, że są one produktem ekologicznym — od początku ich powstawania, przez etap eksploatacji, a także utylizacji. Odpowiadają one na potrzeby budownictwa ekologicznego, energooszczędnego i zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Nie bez znaczenia jest też fakt, że nowoczesny proces produkcyjny minimalizuje pozostawiany ślad węglowy oraz że wszystkie produkty RÖBEN POLSKA Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k. podlegają recyklingowi.
Dachówki ceramiczne marki RÖBEN POLSKA Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k. poddawane są wnikliwej kontroli jakości. Każda dachówka jest skanowana laserowo oraz badana pod kontem ewentualnych pęknięć. Kontrola jakości to nieodzowny element doskonalenia procesów produkcji w firmie RÖBEN POLSKA Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k., gwarantująca wysoką jakość. Dach ceramiczny to doskonała inwestycja na długie lata, inwestorzy mogą być pewni długiej żywotności tych produktów.

Dachówka ceramiczna
PIEMONT, projekt Archipelag

Dachówka ceramiczna PIEMONT, projekt Archipelag

© ROBEN

CERAMICZNE TRENDY

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły chłodne, stonowane barwy dachów — różne odcienie szarości, antracyty oraz czerń. Są to kolory pasujące do nowoczesnych inwestycji, uniwersalne i ponadczasowe. Doskonale wpisują się w panujące obecnie trendy oraz współgrają z nowoczesnymi bryłami budynków. Bardziej odważnym wyborem jest czerń, która na dachu prezentuje się niezwykle, zwłaszcza w połączeniu z jasną elewacją. Nie możemy jednak zapominać o klasycznych czerwieniach, miedziach, kasztanach, które na dachach prezentują się równie dobrze.

Dachówka płaska
BERGAMO, projekt Archipelag

Dachówka płaska BERGAMO, projekt Archipelag

© ROBEN

Trendy w kategorii pokryć ceramicznych to nie tylko kolory, ale również formy. W ofercie marki RÖBEN POLSKA Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k. znajdziemy dachówki MONZAplus oraz PIEMONT, których klasyczny kształt podkreśli połacie dachowe budynków, zarówno w przypadku dachów kopertowych, jak i dwuspadowych. Dachówka MONZAplus jest dachówką wielkoformatową — zapewnia szybkie i ekonomiczne krycie dachu, a cechą charakterystyczną modelu PIEMONT jest bardzo duża tolerancja przesuwności na zamkach, dzięki czemu można ją stosować na remontowanych dachach i zastanej więźbie. Oba modele wyposażone są w wygodne zamki, wyprofilowane w taki sposób, aby usprawnić klamrowanie oraz zwiększyć szczelność pokrycia. Producent w ofercie posiada również model płaskiej dachówki BERGAMO, której powierzchnia i kształt doskonale podkreślą połacie dachowe budynków w stylu minimalistycznym. Zalety, jakie od setek lat płyną za sprawą stosowania ceramiki jako pokrycia dachowego, sprawiają, że dachówki ceramiczne są doskonałym wyborem dla budujących nowoczesne budynki.

Więcej informacji na stronie firmy RÖBEN POLSKA Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k. w portalu PdA.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE