NOWOŚĆ! Prawo w architekturze – przystępnie na portalu A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Rozświetlanie Centrum Misji Afrykańskich

05 lutego '19

15 września 2018 roku miała miejsce niecodzienna uroczystość otwarcia i poświęcenia nowego Ośrodka Rekolekcyjno-Konferencyjnego — Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym. Centrum Misji Afrykańskich to miejsce spotkań, rekolekcji i odpoczynku nie tylko dla wspólnot, osób duchownych, ale dla wszystkich, którzy szukają wyciszenia i duchowego wsparcia.

Realizacja tej inwestycji, która trwała cztery lata, nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu firm i instytucji, a także osób indywidualnych i artystów.

Lena Lighting znalazła się pośród tych firm, które aktywnie wspierały rozwój ośrodka. By właściwie rozświetlić wnętrza, wyeksponować sztukę afrykańską oraz stworzyć odpowiednią atmosferę, dostarczyła do ośrodka blisko 1200 energooszczędnych, ledowych opraw oświetleniowych. Ze względu na różnorodne przeznaczenie pomieszczeń, w Centrum Misji Afrykańskich zaprojektowano wykorzystanie kilkunastu rodzajów lamp. Wśród nich znalazły się Corie LED, które oświetlają korytarze i salę konferencyjną, tworząc ciekawe kompozycje. Dzięki zastosowaniu EXPO LED SYSTEM wyeksponowano miejsca, które są warte podkreślenia, między innymi drzewo baobab, stanowiące niezwykłą „dekorację” i nie pozostawiające wątpliwości co do powiązań Centrum z kontynentem afrykańskim. Do tradycji afrykańskich kształtem nawiązuje również lampa Lungo, która swoje zastosowanie znalazła w recepcji ośrodka. Wiele przestrzeni jest oświetlonych za pomocą dyskretnego światła pochodzącego z linii świetlnych, częściowo ukrytych w architekturze budynku. W dużej sali konferencyjnej, w jadalni oraz sali wystawowej, zastosowane oświetlenie jest sterowane poprzez możliwość kompozycji wielu scen świetlnych. Sterowanie to dodatkowo zwiększa możliwości aranżacji danego pomieszczenia w zależności od potrzeb użytkowników i charakteru spotkania.

Dlaczego Lena Lighting S.A. miała przyjemność współuczestniczyć w tworzeniu tego wyjątkowego miejsca? Dowiadujemy się tego z wypowiedzi ks. Pawła L. Mąkosę SMA – Ekonoma Polskiej Prowincji, Stowarzyszenie Misji Afrykańskich:

„Stowarzyszenie Misji Afrykańskich ma charakter międzynarodowy, jednak przy realizacji inwestycji stawialiśmy na polskich producentów. Polski dostawca zapewnia nam bezpieczeństwo i sprawnie działający serwis posprzedażowy. W przypadku oświetlenia wybraliśmy producenta, który zaoferował nam kompleksowość usług od wsparcia w procesie projektowym, przez wykonawstwo, po obsługę na etapie powykonawczym. Lena Lighting zaproponowała nam nie tylko bardzo estetyczne i designerskie lampy wpisujące się idealnie we wszystkie wnętrza, ale również wysoce energooszczędne, dzięki czemu podczas eksploatacji więcej środków będziemy mogliśmy przeznaczyć na działania związane z celem naszej działalności, a nie z utrzymaniem obiektu. Już na etapie realizacji inwestycji okazało się, że wybór Leny Lighting był trafny. Podczas prac wykonawczych przedstawiciele tej firmy służyli doradztwem technicznym, ściśle, efektywnie i zgodnie współpracowali z architektem oraz, co należy podkreślić, wykazali się bardzo dużą elastycznością, co niezwykle ułatwiło w pełni satysfakcjonujące zakończenie prac. Podsumowując – efekt jest „olśniewający”.”

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE