Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize
Zobacz w portalu A&B!

Slow design. Mosiężne dodatki we wnętrzach – modern classic, art deco i minimal

18 lutego '21

Co czyni wnętrze wyjątkowym?


Oprócz przemyślanej aranżacji to drobne niuanse i elementy są dopełnieniem perfekcyjnej całości. Dobór dodatków pozostawiony na sam koniec pracy nad inwestycją nie jest mniej ważny niż podłogi, lustra, armatura czy meble. Trudno nie zgodzić się, że to właśnie dzięki detalom wnętrze nabiera indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru. „Kropkę nad i” stawiamy, wybierając klamki, listwy, uchwyty meblowe i w końcu włączniki czy gniazda.

Lampy wiszące Graypants Chrona BrassLampy wiszące Graypants Chrona BrassLampy wiszące Graypants Chrona Brass

Lampy wiszące Graypants Chrona Brass

© Produkt Design

Wybór ponadczasowego materiału

Myśląc o szlachetnym, ponadczasowym designie, decydujemy się na naturalny kamień, drewno, miedź, mosiądz. Każdy z tych materiałów z biegiem lat poddaje się zmianom. Odpowiednio konserwowany nie niszczeje, a nabierają nowych kolorów, tekstur i właściwości. Szlachetnieją, pokrywając się patyną czasu.

Włączniki Font Barcelona z kolekcji MoreWłączniki Font Barcelona z kolekcji MoreWłączniki Font Barcelona z kolekcji More

Włączniki Font Barcelona z kolekcji More

© Produkt Design

Mosiężne detale akcentem wnętrza

Mosiądz nie kojarzy się już tylko z przepychem i złotem. Materiał coraz częściej pojawia się jako subtelne dopełnienie surowych, minimalistycznych przestrzeni, wnętrz utrzymanych w ciepłym, domowym stylu vintage lub jako akcent w sypialni, lub ciemnym, eleganckim gabinecie.

Włączniki Font BarcelonaWłączniki Font BarcelonaWłączniki Font Barcelona

Włączniki Font Barcelona, kolekcja 5.1

© Produkt Design

Slow design

Idea slow design opiera się na szacunku do materiałów i przestrzeni, myśleniu o ich trwałości, ale też naturalnym procesie zmian. Długofalowe działanie wybiega myśleniem w przyszłość. Kupujemy przedmioty na lata, dbając tym samym o środowisko. Równowaga pomiędzy własnymi potrzebami a otoczeniem zostaje zachowana. Slow design to filozofia i przede wszystkim świadome wybory, wspieranie etycznych marek, odrzucenie konsumpcjonizmu.

Porcelanowy włącznik Fontini GarbyPorcelanowy włącznik Fontini GarbyPorcelanowy włącznik Fontini Garby

Porcelanowy włącznik Fontini Garby

© Produkt Design

Jakość ponad ilość

Kupowane w dużych ilościach tanie, ale złe jakościowo produkty czy dekoracje, po jednym sezonie często muszą trafić do kosza. Na szczęście coraz większa wrażliwość i świadomość konsumentów powoduje, że poszanowanie surowców, indywidualność i niepowtarzalność produktów oraz przede wszystkim ich trwałość stają się dla nas bardzo ważne. Padające pytania o to, skąd pochodzi produkt, kto i w jaki sposób go wyprodukował, są coraz częstsze i… w pełni uzasadnione.

Agata MORAWSKA

© Produkt Design

 

Więcej informacji na stronie firmy Produkt Design Ginglas sp. j. w portalu A&B.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE