Kliknij i zobacz jak w prosty sposób opublikować swój projekt w A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

AGILIO: dynamiczne oświetlenie dla tętniących życiem przestrzeni wystawienniczych

08 maja '24

Przestrzenie wystawiennicze stawiają wysokie wymagania przed oświetleniem. Musi ono być elastyczne w użytkowaniu, prezentować obiekty w jak najlepszym świetle i spełniać najwyższe standardy techniczne dotyczące wydajności i użytkowania. AGILIO to rozwiązanie szyte na miarę, które łączy mobilność z zaawansowanym oświetleniem architektonicznym. Projektor można regulować zdalnie za pomocą aplikacji. AGILIO oferuje najwyższą jakość światła i przeciera szlaki dla nowoczesnych koncepcji wystawienniczych.

Projektor LED AGILIO

Projektor LED AGILIO jest szczególnie odpowiedni do pomieszczeń o wysokich sufitach i obiektów o zmiennej aranżacji.

© Zumtobel

Warszawa, 14 Maja 2024 – Wysokiej jakości oświetlenie odgrywa ważną rolę w sukcesie projektowanej wystawy. Światło przyciąga uwagę zwiedzających, tworzy odpowiednią atmosferę i wzmacnia percepcję prezentowanych obiektów. Zumtobel opracował zmotoryzowany projektor LED AGILIO, który może poruszać się dzięki zamontowanym silnikom, aby spełnić dokładnie te wymagania: AGILIO oferuje optymalne doświadczenie świetlne i sprawdza się szczególnie w pomieszczeniach z wysokimi sufitami i często zmieniającymi się instalacjami – takich jak wystawy produktów w handlu detalicznym, muzea, teatry czy też obiekty sakralne. AGILIO wykorzystuje swoje mocne strony wszędzie tam, gdzie potrzebne jest elastyczne oświetlenie akcentujące, ale ręczna regulacja byłaby zbyt trudna, kosztowna lub ryzykowna. Oznacza to, że projektory mogą być sterowane z ziemi, nawet gdy znajdują się bardzo wysoko, więc nie ma potrzeby stosowania drogich podnośników, rusztowań lub drabin.

Wygodna obsługa za pomocą aplikacji i tabletu

Szczególną zaletą tych projektorów jest ich wygodna obsługa za pomocą dedykowanej aplikacji AGILIO, dostępnej zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. Dzięki temu można intuicyjnie sterować wszystkimi funkcjami oprawy za pomocą tabletu — obracając, pochylając, przybliżając i ściemniając w czasie rzeczywistym, co pozwala idealnie dostosować projektory LED – bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy, wszystko za dotknięciem palca. To zapewnia najwyższą elastyczność i gwarantuje, że obiekty na wystawie są zawsze prezentowane w najlepszym świetle. Projektory są sterowane bezprzewodowo za pośrednictwem technologii Bluetooth iQ.Mesh, a profesjonaliści z branży eventowej mogą dodatkowo korzystać z protokołu DMX – bezprzewodowo za pomocą CRMX lub za pośrednictwem połączenia kablowego dzięki innowacyjnej technologii DoP (Data over Power). Ta ostatnia wykorzystuje pojedynczą linię do przesyłania danych i zasilania, eliminując potrzebę instalowania dodatkowych kabli, co przekłada się na mniejszy wysiłek i koszty.

Połączenie zmotoryzowanych projektorów ze sterowaniem za pomocą aplikacji umożliwia niezwykle elastyczne i zrównoważone wykorzystanie przestrzeni. Nawet wystawy czasowe mogą być harmonijnie oświetlone przy niewielkim zaangażowaniu personelu i minimalnej wymaganej wiedzy technicznej. Najnowsze diody LED oraz system optyczny przenoszą również efektywność energetyczną na nowy poziom oświetlenia. Kolejną zaletą AGILIO jest to, że światło dociera do każdego zakamarka przestrzeni wystawienniczej: projektor ten można obracać w poziomie do 225° w obu kierunkach i przechylać w pionie do 120° w obu kierunkach, co zapewnia maksymalną elastyczność w ustawieniach projektora. 16-bitowy transfer danych zapewnia precyzyjne i płynne ruchy.

Co więcej, AGILIO gwarantuje precyzyjny rozsył światła, przez co może albo podkreślić obiekty o wyraźnych konturach lub zalać je miękkim strumieniem światła, w zależności od potrzeb. Zmotoryzowany obiektyw zoom AGILIO umożliwia regulację kąta świecenia w zakresie od 15° do 35° i może być płynnie, zmieniamy za pomocą 8-bitowego transferu danych. Dzięki funkcji ściemniania w zakresie od 1 do 100%, natężenie oświetlenia można elastycznie i precyzyjnie regulować.

Projektor LED AGILIO

Wszystkie funkcje oprawy (obracanie, pochylanie, powiększanie i przyciemnianie) mogą być sterowane intuicyjnie i w czasie rzeczywistym za pomocą tabletu, dzięki czemu projektory LED mogą być idealnie ustawione. Zapewnia to maksymalną elastyczność i zawsze pokazuje obiekty wystawowe w najlepszym świetle.

© Zumtobel

Jednolite natężenie światła i precyzyjne oddawanie barw

AGILIO łączy w sobie precyzyjny układ optyczny z wysokim strumieniem świetlnym do 5000 lumenów przy Ra>=96 dla uzyskania idealnie zaakcentowanego oświetlenia. Zapewnia to wyjątkowo równomierne natężenie światła z efektem trójwymiarowości i doskonałym odwzorowaniem kolorów, jednocześnie zapobiegając rozpraszaniu światła i nadmiernemu zacienieniu eksponowanych obiektów. Projektory LED są obecnie dostępne w barwie światła białej ciepłej (3000 K) i białej neutralnej (4000 K) z doskonałym oddawaniem barw (Ra=>96, R9>80). W rezultacie obejmują one szerokie spektrum światła, od zapewniającego poczucie spokoju po energetyzujące i dodające energii. Dzięki aktywnemu systemowi chłodzenia z regulacją temperatury, projektor nie przegrzewa się, a jego soczewki i układ optyczny zachowują swoją pierwotną jakość.

Design AGILIO łączy subtelną elegancję z doskonałą funkcjonalnością. Smukła cylindryczna obudowa wykonana z odlewanego ciśnieniowo aluminium, pokryta białą farbą z mikroteksturą, doskonale komponuje się ze stylowo zaprojektowanymi przestrzeniami wystawienniczymi. Dodatkowo boczne szczeliny zapewniają optymalną wentylację i długą żywotność diod LED. „Projektor AGILIO łączy w sobie zaawansowaną technologię z atrakcyjnym designem. To inteligentne połączenie funkcjonalności wymaganej przez branżę wystawienniczą i eventową z estetyką, na którą zwracają uwagę architekci i projektanci – podsumowuje Peter Kovacs, dyrektor ds. zarządzania produktami w dziale downlightów, spotów i systemów w Zumtobel.

Projektor LED AGILIO

Projektor LED AGILIO — Projektor można obracać w poziomie w obu kierunkach o 225° i przechylać w pionie w obu kierunkach o 120°. Zapewnia to maksymalną elastyczność w zakresie indywidualnych ustawień projektora.

© Zumtobel

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE