NOWOŚĆ! Prawo w architekturze – przystępnie na portalu A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Blisko natury z dala od zgiełku miasta

17 lutego '22

Projekt DoğadaKal - domki typu bungalow z oknami dachowymi FAKRO.

Pełne słońca bungalowy, które znajdują się w klimatycznej miejscowości Rize w Turcji u wybrzeża Morza Czarnego, pozwolą odpocząć od zgiełku miasta. Przez okna dachowe do domków napływa nie tylko naturalne światło ale też po ich otwarciu śpiew ptaków i szum pobliskiego potoku.

Na terenie obiektu DoğadaKal znajduje się 5 domków o trójkątnym kształcie, typu bungalow z oknami dachowymi FAKRO. Bungalowy położone są przy potoku, dodatkowo mają prywatne baseny oraz jacuzzi, w których możesz zanurzyć się i podziwiać przyrodę.

DoğadaKal Bungalov

DoğadaKal Bungalov

© FAKRO

„Historię tego projektu ukształtowało samo życie. Kiedy pan Olgun (inwestor) przyszedł do mnie z prośbą stworzenia na wsi czegoś nowego, co oddałoby jakby „dług” względem miasta, w którym spędziliśmy dzieciństwo…pomyślałam o takiej ucieczce w naturę, zaczęłam marzyć… Swoją konwencję oparłam na bliskości z naturą, w której dominuje zieleń. Takie odrodzenie i odkrywanie na nowo jej uroków. Jak dziecko, wolne, szczęśliwe, pełne nadziei... Kto mógł się spodziewać, że projektowany przeze mnie obiekt stanie się idealnym rozwiązaniem na spędzenie czasu podczas pandemii. Sposób na rodzinne i indywidualne wakacje. Więc to był naprawdę zbieg okoliczności i idealne rozwiązanie, ucieczka od tłumów i zgiełku miasta. Dzięki FAKRO mamy teraz okna otwarte na niebo, na gwiazdy, na nasze marzenia…”

dodaje architekt Esra Reyhanoğlu.

Domki posiadają bardzo duże przeszklenia na frontowych ścianach, natomiast zastosowane okna dachowe wpuszczają do wnętrza dodatkowe światło i pozwalają przewietrzyć pomieszczenia.

DoğadaKal Bungalov

DoğadaKal Bungalov

© FAKRO

INFORMACJE

Nazwa budynku: DoğadaKal Bungalov
Miejsce: Rize/Turcja, 55km od granicy z Gruzją
Architekt: Esra Reyhanoğlu
Wykonawca: Olgun Atagun
Zastosowane produkty FAKRO: 10 x okna dachowe
Inwestor: Olgun Atagun
Ukończenie budowy: 30.07.2020
Całkowita powierzchnia zabudowy: 7000 m2

 

Więcej informacji na stronie firmy FAKRO Sp. z o.o w portalu AiB.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE