Konkurs „Najlepszy Dyplom ARCHITEKTURA”
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Harmonia natury w nowoczesnym biurze, czyli dobrostan w miejscu pracy

31 maja '24

W zgiełku wielkomiejskiej dżungli PRW Design odkrywa nowy wymiar funkcjonalności i estetyki biura. Na przestrzeni zaledwie 100 metrów kwadratowych, firma stworzyła miejsce, które jest równocześnie azylem dla umysłu jak i ekologicznym manifestem.

małe biuro

© PRW Design

Rewitalizacja kuchni, sali konferencyjnej oraz chillroomu stała się okazją do zastosowania innowacyjnych rozwiązań, które odzwierciedlają bio filozofię inwestora. Delikatne odcienie zieleni, nawiązujące do logotypu firmy i jej zaangażowania w odnawialne źródła energii, wnikają w każdy element projektu, promując zrównoważony rozwój i dobrostan pracowników. Wykorzystanie materiałów przyjaznych środowisku, zachowanie historycznych akcentów oraz eleganckie rozwiązania meblowe, które harmonijnie łączą użyteczność z estetyką, są dowodem na to, że design może iść w parze z troską o dobrostan człowieka oraz odpowiedzialnością za planetę.

małe biuro

© PRW Design

sala konferencyjna — miejsce skupienia i innowacji

Zaprojektowana sala konferencyjna w pełni odzwierciedla zrównoważone podejście klienta do biznesu. Zielone wykładziny, efektowne zasłony oraz inne elementy dekoracyjne wprowadzają akcenty natury do biura, tworząc atmosferę skupienia i inspiracji. Ergonomiczne krzesła od Vitry i starannie zaprojektowane oświetlenie zapewniają komfort i sprzyjają wymianie myśli. Centralny stół konferencyjny jest miejscem, gdzie formułowane są strategie i innowacje, a dbałość o każdy szczegół odzwierciedla wysoką jakość każdego ze spotkań.

małe biuro

© PRW Design

chillroom — przestrzeń na oddech i odnowę

Chillroom to enklawa spokoju w dynamicznym środowisku biurowym. Dominują tu ciemne kolory ścian i stonowana paleta barw, w połączeniu z dyskretnym oświetleniem, co izoluje od zewnętrznych bodźców i pozwala umysłowi odpocząć. Stonowana sofa od Delicious Concept, nie tylko wygodna, ale i elegancka, stanowi centralny punkt wnętrza, zachęcając do chwili refleksji.

małe biuro

© PRW Design

innowacyjna kuchnia jako serce biurowej przestrzeni

Zaprojektowana na zamówienie kuchnia łączy w sobie elegancję lakierowanego MDF z ciepłem podłóg LVT wiernie imitujących parkiet, tworząc przestrzeń nie tylko funkcjonalną, ale i inspirującą. Przeszklone ściany zapewniają światło i widok, jednocześnie zachowując poczucie otwartości, które jest kluczowe dla transparentności działalności klienta. Zieleń jest dominującym kolorem, nawiązującym do logo firmy i jej zaangażowania w ekologię, co dodatkowo podkreśla każdy detal. Architekt Andrzej Burawski tłumaczy:

Specyficzny kształt kuchni był wyzwaniem projektowym, który wymagał szczególnej uwagi. Aby nadać przestrzeni lekkości i płynności, zdecydowaliśmy się na eleganckie zaokrąglenie narożników, co znacząco wpływa na odbiór całego wnętrza, dodając mu subtelnego charakteru oraz funkcjonalnej harmonii. 

małe biuro

© PRW Design

innowacja i ekologia w sercu współczesnego biura

Przez pryzmat projektów Andrzeja Burawskiego, które PRW Design realizuje z niezwykłą dbałością o każdy detal, biura przekształcają się w przestrzenie, gdzie efektywność pracy harmonijnie współgra z dobrem psychicznym i fizycznym pracowników. Te innowacyjne rozwiązania, głęboko zakorzenione w zasadach zrównoważonego rozwoju, pokazują, że odpowiedzialne podejście do projektowania może równocześnie wspierać ekologiczne wartości i prowadzić do prawdziwych innowacji. Dzięki temu nowoczesne biura stają się nie tylko miejscami pracy, ale prawdziwymi inkubatorami dobrego samopoczucia i szacunku dla otaczającej nas planety.

małe biuro

© PRW Design

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
INSPIRACJE