PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Kolekcja Radex Modern – drewno na lata!

05 grudnia '22

W dzisiejszych czasach nie ma jednego stylu wnętrzarskiego dominującego “na salonach”. Dzięki temu każdy z nas może dobrać odpowiedni styl, zgodny z własną estetyką i upodobaniami, zarówno w domu, jak i w przestrzeni biurowej, czy komercyjnej. Każdy ze stylów różni się doborem kolorystycznym, fakturami, dodatkami. Bez względu jednak na to, czy zdecydujesz się na styl nowoczesny, skandynawski, loftowy, rustykalny, czy inny, drewno zawsze będzie pasującym materiałem.

Drewno jest surowcem ponadczasowym, uniwersalnym, który w zależności od formy i zastosowania może stanowić ozdobę pomieszczenia samą w sobie lub być komplementarnym uzupełnieniem całościowego looku. Często wykorzystywane jest do form użytkowych, co wymaga konserwacji oraz nierzadko łączy się z zagrożeniem wypaczenia czy pękania.

Idealnym rozwiązaniem jest więc fornir, czyli naturalna warstwa, wykonana z cienkich płatów drewna. Jest to szlachetna okleina pozyskiwana z naturalnego drewna poprzez skrawanie pnia drzewa na cienkie pasy. Ma ona szerokie zastosowanie w meblarstwie, czy produkcji podłóg. Firma RADEX natomiast postanowiła zastosować fornir w produkcji drzwi wewnętrznych, otrzymując dzięki temu wyjątkową kolekcję Modern o szerokim zastosowaniu i wysokiej jakości.

Drzwi Modern Świerk Stary, model: Modern 07/H, szklenie: Dark Gray

Drzwi Modern Świerk Stary, model: Modern 07/H, szklenie: Dark Gray

© RADEX

Kolekcja RADEX Modern

Drzwi Modern występują w wersji klasycznej oraz rustykalnej — Modern Rustic, w siedmiu kolorach pozyskanych z dębu, jesionu i świerku. Hit ostatnich lat, czyli drzwi “barn door” z kolekcji RADEX Modern Rustic to idealne rozwiązanie do wnętrz loftowych, vintage, czy w stylu ludowym. Do wyboru jest również cała masa akcesoriów w kolorze czarnym, odcieniach srebra i mosiądzu, które pozwalają dostosować drzwi do własnego wnętrza. Tradycyjne ościeżnice regulowane, systemy przesuwne, czy bardzo popularne ostatnio, ościeżnice kryte dają wiele możliwości wykorzystania drzwi Modern, zarówno w domu, biurze, restauracji, jak i hotelu, czy innej przestrzeni komercyjnej. Dodatkowo w wersji klasycznej możemy wybrać drzwi jednolite oraz szklone. A tu otwiera się przed nami kolejna mnogość rozwiązań, ponieważ przeszklenia dostępne są w dziewięciu wersjach kolorystycznych, o mnogości ich układów nie wspominając.

Drzwi Modern Rustic Dąb Bronze, model: Modern Rustic XX, system przesuwny: REA

Drzwi Modern Rustic Dąb Bronze, model: Modern Rustic XX, system przesuwny: REA

© RADEX

Kolekcja RADEX Modern to innowacyjne drzwi wewnętrzne, które odmienią każde pomieszczenie w designerskie wnętrze bez względu na dominujący styl pomieszczenia. Najwyższej jakości naturalny fornir wydobywa piękno drewna, eliminując najbardziej uciążliwe wady litego materiału. Wyraźnie widoczne słoje i struktura drewna, wyjątkowe wzory oraz ponadczasowa kolorystyka sprawiają, że drzwi Modern to produkty klasy premium — naturalne i ekologiczne. Jako, że zastosowana okleina to nic innego, jak pień drzewa, każdy egzemplarz tego samego gatunku posiada unikalny rysunek drewna i może nieznacznie różnić się odcieniem. To jest właśnie moc tej kolekcji, jej równoczesna unikalność i uniwersalność. Wyjątkowe drzwi do wyjątkowych wnętrz.

Drzwi Modern Świerk Stary, model: Modern 10/V, szklenie: Dark Gray

Drzwi Modern Świerk Stary, model: Modern 10/V, szklenie: Dark Gray

© RADEX

Radex Modern — natura, design, doskonałość w Twoim wnętrzu.

Sprawdź drzwi z Kolekcji RADEX Modern i RADEX Modern Rustic na stronie www.radex.com

 

Więcej informacji na stronie firmy RADEX POLAND Sp. z o.o. Sp. K w portalu PdA.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE