Wyniki 17. edycji konkursu Architecture Student Contest

rozstrzygnięcie konkursu

czerwiec 2022

organizator

Saint-Gobain

lokalizacja

Międzynarodowy

opis
10 czerwca br. rozstrzygnięto 17. edycję międzynarodowego konkursu dla studentów architektury Saint-Gobain Architecture Students Contest. Wzięło w nim udział kilkuset studentów z ponad trzydziestu krajów, a w finale znalazły trzy zespoły z polskich uczelni.
 
Zadaniem konkursowym było przekształcenie działki zlokalizowanej przy dworcu kolejowym Warszawa Wschodnia, projekt renowacji dawnej fabryki i budowy komercyjnego akademika. Projekty powstawały pod opieką merytoryczną wykładowców poszczególnych uczelni.
 
Jury przy ocenie projektów zwracało uwagę przede wszystkim na ich pozytywny wpływ na ludzi i planetę oraz energooszczędność i przyjazność dla środowiska projektowanych budynków.
 
Pierwszą nagrodę zdobył zespół z Uniwersytetu w Oulu w Finlandii — Marty Stewart i Kalle Oiva (opiekun: Petri Aarnio), drugą nagrodę i przyznawaną przez pozostałe zespoły Nagrodę Studencką otrzymali Edgars Plocins i Rojs Rozentāls z Politechniki w Rydze w Łotwie (opiekun: Edgars Bondars), a trzecią — Grzegorz Staroń i Grzegorz Środa z Politechniki Śląskiej w Gliwicach (opiekun: prof. Andrzej Duda). Nagrodę Specjalną przyznano zespołowi studentów Uniwersytetu Iberoamericana z Meksyku w składzie: Alon Shporen Tartakovski, Alejandro Gorshtein Czonstkowsky i Lucas Saldivar Cueto-Felgueroso (opiekun: Gerardo Velazquez Flores).

I Nagroda

Marty Stewart, Kalle Oiva

II Nagroda i Nagroda Studencka

Edgars Plocins, Rojs Rozentāls

III Nagroda

Grzegorz Staroń, Grzegorz Środa

Nagroda Specjalna

lon Shporen Tartakovski, Alejandro Gorshtein Czonstkowsky, Lucas Saldivar Cueto-Felgueroso

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE