Kliknij i zobacz jak w prosty sposób opublikować swój projekt w A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Lampy do dezynfekcji UV w obecności ludzi nowym trendem w wyposażeniu biur

15 marca '21

UV-C STERILON FLOW — dezynfekcja światłem!


Przeznaczone do dezynfekcji powietrza i powierzchni lampy stają się obecnie standardowym elementem wyposażenia biur. Według Lena Lighting S.A., producenta oświetlenia z Wielkopolski, firmy zamawiają coraz większą liczbę urządzeń, które wykorzystując promienie UV-C, eliminują z otoczenia wirusy, bakterie i grzyby. Takie rozwiązanie ma zadbać o bezpieczeństwo osób, które nie mogą pracować zdalnie.

Lampy do dezynfekcji początkowo były zamawiane głównie do placówek medycznych, punktów handlowych i usługowych oraz obiektów użyteczności publicznej. Teraz są coraz częściej kupowane jako wyposażenie przestrzeni biurowych.

Obecnie skala zamówień na użytek biur bardzo wzrasta. Technologia UV-C jest nie tylko wygodną, ale też jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji powietrza i powierzchni. Widać, że lampy do dezynfekcji stają się powoli nowym standardem wyposażenia biur. Firmy coraz częściej zlecają nam też produkcję urządzeń dostosowanych wyglądem do wystroju wnętrz. Dla przykładu jedna z naszych najnowszych produkcji to aż 75 lamp UV-C STERILON FLOW, dostosowanych kolorystyką do charakteru krakowskiego biurowca. Będą one wyposażeniem każdego gabinetu, części wspólnych i socjalnych. Zadbają o wolne od wirusów i bakterii otoczenie

— mówi Piotr Janiga, Krajowy Manager ds. Medycznych w Lena Lighting.

 

Lampy przepływowe UV-C STERILON FLOW do dezynfekcji powietrzaLampy przepływowe UV-C STERILON FLOW do dezynfekcji powietrzaLampy przepływowe UV-C STERILON FLOW do dezynfekcji powietrza

Lampy do dezynfekcji powietrza i powierzchni powstały jako odpowiedź na zagrożenie epidemiologiczne. Dzięki promieniom ultrafioletowym eliminują wirusy, bakterie i grzyby. Obecnie ich popularność bardzo wzrosła. W ofercie Lena Lighting dostępne są produkty do dezynfekcji powierzchni, powietrza, a także lampy dwufunkcyjne, które cieszą się największym powodzeniem. Korzystając z urządzeń, które wykorzystują światło ultrafioletowe, należy zachowywać ostrożność i chronić się przed eskpozycją na jego promienie. Dezynfekcja powierzchni powinna odbywać się w pustych pomieszczeniach.

Inaczej jest w przypadku przepływowych lamp do dezynfekcji powietrza, takich jak UV-C STERILON FLOW czy UV-C STERILON AIR, które dezynfekując powietrze wewnątrz obudowy, mogą bezpiecznie pracować w obecności ludzi.

 

Więcej informacji na stronie foirmy Lena Lighting S.A. w portalu A&B i na https://sterilon.pl/

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE