KESSEL Sp. z o.o.

Firma Kessel została założona w Lenting w 1963 roku w Niemczech, a jej założycielem jest Bernhard Kessel. Od początku profil produkcji skupiał się na elementach instalacji kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych. Obecnie firma zatrudnia ponad 500 pracowników i jest liderem na rynku urządzeń służących do odprowadzania ścieków: zaworów zwrotnych, wpustów, odwodnień liniowych, separatorów, przepompowni oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.

Działania eksportowe na rynku polskim rozpoczęły się w roku 1994 na Dolnym Śląsku. 10 lat później powołana została do życia Kessel Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Po 2 latach firma przeniosła się do Wrocławia, gdzie sukcesywnie umacniała swoją pozycję. Od listopada 2012 siedziba firmy mieści się w Biskupicach Podgórnych. Zmiana ta uwarunkowana była planami rozwojowymi firmy, do których należało otwarcie centrum szkoleniowego oraz uruchomienie produkcji.

Jako grupa KESSEL dążymy do osiągnięcia i utrzymania pozycji lidera w obszarze technologii odwadniania poprzez tworzenie innowacyjnych produktów najwyższej jakości. Wymagania i potrzeby naszych klientów w zakresie bezpieczeństwa, innowacji i usług są najwyższym priorytetem we wszystkich naszych działaniach. Jako wiodący dostawca rozwiązań odwadniających za nasz podstawowy obowiązek uważamy ochronę środków niezbędnych do życia naszych klientów: ich domu, majątku, zdrowia i środowiska. Realizując nowe pomysły i projekty, zawsze dążymy do "zielonych rozwiązań", koncentrując się na zrównoważonym rozwoju i ochronie środowiska.

Oprócz bogatej oferty produktowej zapewniamy fachowe doradztwo techniczno-projektowe, pomoc w doborze urządzeń, cykliczne szkolenia oraz serwis na terenie całego kraju.

Oferta KESSEL

  • wpusty podłogowe / odpływy łazienkowe
  • urządzenia przeciwzalewowe
  • przepompownie ścieków
  • separatory tłuszczu i substancji ropopochodnych

Architektura & Biznes – artykuły

Produkty dla Architekta – artykuły

Produkty dla Domu – artykuły

INSPIRACJE