Zapraszamy na wykład Macieja Franty w ramach cyklu „Droga do zawodu”
Maciej Franta „Droga do zawodu”
11.VI, WTOREK: 15.00Politechnika Lubelska
DZISIAJ O 15.00Politechnika Lubelska
14.VI, PIĄTEK: 10.15Politechnika Rzeszowska
DZISIAJ O 10.15Politechnika Rzeszowska
event-timer
maximize

Swoboda projektowania zewnętrznych przyłączy wodnych z zaworem SCHELL POLAR II

06 grudnia '21

 

Nowoczesne budynki projektuje się łącznie z otaczającą je infrastrukturą, czyli ogrodami, przestrzeniami relaksu czy małą architekturą. O wysokiej jakości projektu świadczą także funkcjonalne rozwiązania, w tym zewnętrzne zawory czerpalne, które zapewniają wygodę dbania o zieleń i utrzymanie zewnętrznej przestrzeni w czystości.

Przyłącza wodne na zewnątrz budynku są niezbędne, zwłaszcza jeśli w projekcie jego otoczenia uwzględniono bujną roślinność. Tego typu armatura musi być jednak odpowiednio przemyślana i wytrzymała, gdyż jest wystawiona na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Szczególnie wymagający jest okres jesienno-zimowy i ujemne temperatury. W takich warunkach tradycyjne zawory mogą ulec uszkodzeniu przez zamarzającą wodę. W skrajnych przypadkach może nawet dojść do rozsadzenia wewnętrznej instalacji przez lód, co skutkuje kosztami usuwania potencjalnych szkód związanych z zalaniem. Z tego powodu należy zadbać o dokładne odwodnienie instalacji.

SCHELL POLAR II został wyposażony w pokrętło Comfort oraz klucz zabezpieczający

SCHELL POLAR II został wyposażony w pokrętło Comfort oraz klucz zabezpieczający

© SCHELL

Problem ten eliminuje mrozoodporny zawór czerpalny SCHELL POLAR II. Zastosowano w nim innowacyjny system automatycznego odwadniania i napowietrzania, który usuwa wodę po każdym użyciu. Dzięki temu może on być bezawaryjnie użytkowany nawet w okresie zimowym. Zewnętrzna armatura SCHELL POLAR II jest dodatkowo dostarczana w komplecie z ergonomicznym pokrętłem „Comfort” i kluczem nasadowym umożliwiającym jego zabezpieczenie przed nieuprawnionym użytkowaniem. Mrozoodporne zawory SCHELL POLAR II sprawdzają się idealnie nie tylko w domach jednorodzinnych czy domkach letniskowych, lecz również wszędzie tam, gdzie od armatury wymaga się wysokiej odporności na uszkodzenia. Można je więc z powodzeniem stosować w przestrzeniach publicznych i komercyjnych, a także przemysłowych. Do wyboru są dwie wersje — do budynków nowych lub modernizowanych.

Zawór długi SCHELL POLAR II do budynków nowo budowanych

Zawór długi SCHELL POLAR II do budynków nowo budowanych

© SCHELL

Łatwy montaż w nowych budynkach

Zawór SCHELL POLAR II Set został zaprojektowany z myślą o szybkiej i łatwej instalacji mrozoodpornego w budynkach w stanie surowym, bez względu na grubość ściany i materiał, z jakiego została wzniesiona. Mechanizm zaworu znajduje się w mosiężnym korpusie, który umieszcza się w odpowiednio przygotowanym przepuście w murze z odpowiednim spadkiem wynoszącym 1º. Prefabrykowane rozwiązanie jest przystosowane do montażu w standardowej ścianie o grubości od 200 do 500 mm. Po wykończeniu elewacji budynku przepust jest przycinany i powstaje przyłącze armatury. Ostatnim krokiem montażowym jest nałożenie armatury czerpalnej i rozety nakładanej na zewnętrzny mechanizm zaworu.

Zawór SCHELL POLAR II do montażu w istniejących budynkach

Zawór SCHELL POLAR II do montażu w istniejących budynkach

© SCHELL

Z myślą do budynkach modernizowanych

Mrozoodporna armatura POLAR II jest dostępna również w specjalnym zestawie montażowym do użycia w już istniejącej instalacji wodnej. Podłączenie armatury przeprowadzane jest wtedy poprzez przyłącze gwintowane G½ lub rurę miedzianą o średnicy 15 mm. Głębokość zabudowy armatury wynosi do 480 mm, zaś ściana w której ma być instalo-wany SCHELL POLAR II, musi mieć grubość minimalnie 200 mm, a maksymalnie – 500 mm. W wersji montażowej przeznaczonej do montażu w remontowanych budynkach, wymiary zaworu można również bez wysiłku dopasować do głębokości ściany. Do zestawu jest dołączane specjalne narzędzie, które umożliwia jego przycinanie do pożądanej długości. Od wewnętrznej strony budynku należy natomiast zapewnić tylko przyłącze wodne do podłączenia armatury.

Głos został już oddany

Materiał w architekturze — trendy 2024
LS Dark — żaluzje zaciemniające
INSPIRACJE