Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

System sufitowy Baffle Tavola™

18 lutego '19

Hunter Douglas Architectural to międzynarodowy producent materiałów architektonicznych, który wprowadził do asortymentu sufity Baffle Tavola™ — gamę, która zapewni architektom i projektantom wnętrz pełną swobodę przy tworzeniu niezwykle atrakcyjnych sufitów w pomieszczeniach dowolnej wielkości. Jak powiedział Thierry Grimbergen, Product Manager w Hunter Douglas Architectural Divison:

„Szczycimy się, zdobytą ciężką pracą, reputacją projektanta oraz wytwórcy produktów i systemów architektonicznych uważanych za jedne z najlepszych na świecie. Mamy ogromną przyjemność poinformować, że rozszerzyliśmy właśnie swoją ofertę lamelowych systemów sufitowych. Baffle Tavola to system niezwykle wytrzymały i uniwersalny. Cechuje się doskonałymi właściwościami akustycznymi i jest dostępny w szerokiej gamie kolorów i wykończeń, co czyni go idealnym rozwiązaniem do zastosowań w niemal wszystkich sektorach budownictwa”.

System Baffle Tavola™ łączy w sobie estetykę i elegancję z praktycznymi rozwiązaniami i solidnymi standardami inżynierskimi. Jest to lekki system dostępny w trzech wariantach: Straight, Levels oraz Divergent. Wszystkie trzy warianty dostępne są w szerokości 20, 30, 40 lub 50 mm, wysokości 50–300 mm i długości do 5 000 mm. Każdy z nich zapewnia jednocześnie nieskończenie wiele możliwości stworzenia unikatowego i kreatywnego rozwiązania do dowolnego wnętrza.

Wariant Tavola Straight to czysta estetycznie, prosta, otwarta konstrukcja liniowa, w której panele montowane są równolegle do siebie, co nadaje całości elegancki wygląd. Wariant Tavola Levels umożliwia projektantom różnicowanie płaszczyzny sufitu i nadanie jej rytmu poprzez zmianę wysokości zawieszenia i kąta nachylenia paneli lamelowych, a wariant Tavola Divergent to efektowny system składający się z paneli nierównoległych.

Każdy z wariantów systemu Tavola™ dostępny jest w szerokiej gamie kolorów i wykończeń, obejmujących opcje niestandardowe, wykończenia drewnopodobne — zarówno w opcji laminatu, jak i powłoki drewnopodobnej nakładanej metodą sublimacji oraz imitację stali nierdzewnej, co daje architektom możliwość wielu różnych konfiguracji i dostosowywanie projektu do potrzeb i życzeń klienta.

System Tavola™ jest odporny na korozję, spełnia wymogi europejskiej klasyfikacji odporności na działanie ognia A2, jest prosty w instalacji (co ma zasadnicze znaczenie) i zapewnia łatwy dostęp do przestrzeni pomiędzy sufitem a stropem. Cechują go także doskonałe właściwości akustyczne, a szereg dostępnych opcji perforacji zapewnia wyjątkowe właściwości tłumienia hałasu.

Tak jak wszystkie pozostałe produkty architektoniczne firmy Hunter Douglas Architectural, system Baffle Tavola spełnia surowe normy środowiskowe. Firma Hunter Douglas Architectural stosuje się do zasad rozwijania produktów według idei „od kołyski po kołyskę” (Cradle to Cradle).

 

Hunter Douglas Architectural
jest światowym liderem w produkcji systemów sufitowych oraz paneli elewacyjnych. Od ponad 50 lat firma rozwija inteligentne i pozostające na wysokim poziomie estetycznym rozwiązania ukierunkowane na  skuteczne gospodarowanie ciepłem, światłem i energią. Działamy w ścisłej współpracy z rynkiem: wyzwania i pomysły architektów oraz projektantów stanowią podstawę dla naszych nowych produktów i usług. Mając to na uwadze, firma Hunter Douglas jest partnerem Fundacji Archiprix, gromadzącej uczelnie wyższe kształcące w zakresie architektury, urbanistyki oraz architektury krajobrazu, która oferuje międzynarodową platformę wymiany doświadczeń pomiędzy młodymi utalentowanymi projektantami. Nasza współpraca stała się podstawą do stworzenia wielu inspirujących rozwiązań, które okazały się niezastąpione nie tylko dla architektów i projektantów, ale też właścicieli budynków na całym świecie. System sufitowy HeartFelt® otrzymał nagrodę Red Dot w kategorii Design Produktu. System określono mianem jednego z najlepszych produktów 2017 roku. Hunter Douglas aktywnie działa w ponad 100 krajach i zatrudnia około 20 tys. osób. Galerię projektów i więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie: www.hunterdouglas.pl

Głos został już oddany

Pełna deska tarasowa perfekcyjnie imitująca drewno
Laminaty architektoniczne EASYDECOR – połączenie atrakcyjności z użytecznością
Schody strychowe i modułowe, wyłazy dachowe
INSPIRACJE