NOWOŚĆ! Prawo w architekturze – przystępnie na portalu A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Trendy Neolith® – kuchenne wnętrza 2021

26 lutego '21


Od niesamowitych zintegrowanych wysp kuchennych i imponujących paneli ściennych po łączenie kultur i ekologiczne materiały — nowości od Neolith®

Dziś kuchnia należy do najbardziej użytkowanych domowych przestrzeni i nie stanowi już tylko tradycyjnego miejsca przygotowywania potraw. Często staje się również biurem, żłobkiem, szkołą, miejscem spotkań towarzyskich oraz jadalnią. W miarę zmieniających się priorytetów ewoluuje również samo pomieszczenie, co często wymaga przeformułowania układu przestrzennego, mebli, wyposażenia i akcesoriów. Wiele osób poszukuje kreatywnych sposobów aktualizacji kuchennej przestrzeni, decydując się na wymianę wysłużonych i sfatygowanych blatów, dodanie imponującego panelu ściennego lub tworzy nową aranżację wnętrza. W zeszłym roku marka Neolith® monitorowała te tendencje, co umożliwiło jej opracowanie najmodniejszych kolorów, najświeższej estetyki i stylowych motywów na 2021 r.

© Neolith

Spotkanie Wschodu z Zachodem

Estetyka skandynawska stanowi popularny wybór projektowy od wielu lat, jednak w 2020 r. zaobserwowaliśmy jej nową odsłonę w postaci nawiązania do innej kultury. Do gry wkracza „Japandi”. W wyniku zestawienia różnych odcieni i tekstur powstaje fuzja założeń estetycznych łącząca naturalne tonacje i różnice tekstur w celu osiągnięcia równowagi i harmonii wnętrza. Uwydatniając atmosferę spokoju i dbałości o życie wewnętrzne, jest to rozwiązanie zapewniające idealny kontrast wobec dynamiki przestrzeni kuchennej.

Estetykę Japandi można zastosować niezależnie od rozmiarów lub układu pomieszczenia, choć kluczowe znaczenie ma staranny dobór materiałów, zwłaszcza powierzchni. Mniej znaczy więcej. Przykładowo, zestawienie miodowego drewna (La Bohème) z grubo ciosaną skałą wulkaniczną (Basalt Black) umożliwia stworzenie atrakcyjnego tła dla ogólnej estetyki dopełnionej powściągliwymi meblami i minimalistycznymi akcentami artystycznymi.

© Neolith

Urok wyspy

Wyspy kuchenne należą do najchętniej wybieranych elementów kuchennego wnętrza. Duże, centralnie położone wyspy stwarzają wspaniałą atmosferę, zachęcającą do spotkań towarzyskich w pomieszczeniu, podkreślając jednocześnie jego wielofunkcyjny charakter. Nie są tylko miejscem służącym do przygotowywania potraw.

Rosnące zainteresowanie dużymi wyspami idzie w parze z coraz częstszym pragnieniem stworzenia wykwintnej estetyki. Zaobserwowano wzrost zapotrzebowania na luksusowe modele, od relaksującego i pełnego świeżości marmuru z Carrary (Calacatta, Estatuario) po odważniejsze wzory (Calacatta Luxe, Pulpis), czy nawet egzotyczny granit (Mаr Del Plata).

© Neolith

Pozytywna integracja

Wybór obszernych wysp kuchennych to również rozwiązanie funkcjonalne, szczególnie dla dużych rodzin, gdzie każde miejsce warto wykorzystać na wszelkiego rodzaju schowki.

Dobrym rozwiązaniem zwiększającym przestrzeń wokół wyspy jest wbudowanie w niej szuflad, koszy, zmywarek, a nawet gamy urządzeń kuchennych, takich jak urządzenia marki PITT COOKING. Można je sprytnie ukryć dzięki zastosowaniu jednej barwy okładziny, tworząc urzekający monolityczny efekt. Obecnie ogromną popularnością cieszą się jasne odcienie szarości (Zaha Stone) i jednobarwne modele (Nero Marquina).

© Neolith

Imponujący efekt

Imponujący panel ścienny, wykonany z odważnego, kolorowego, a zarazem stylowego wzoru to doskonałe rozwiązanie umożliwiające wkomponowanie prostego i efektownego elementu w kuchennym wnętrzu. W 2021 r. zaobserwowano coraz większe zainteresowanie tym detalem kuchni. Od łuków ciągnących się od posadzki, aż po sufit do paneli kaskadowo spływających wzdłuż szafek, przez blaty aż po posadzkę — jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Choć wciąż popularne są olśniewające, niezwykle drobiazgowe powierzchnie (AMAZONICO, Krater), właściciele domów coraz chętniej eksperymentują, by stworzyć nietypowy efekt wizualny, taki jak lastryko (Retrostone), czy beton (Phedra, Beton).

© Neolith

Najwyższy standard

Wybór materiałów do wykonania kuchni, zwłaszcza blatów, czy okładzin kuchennych, coraz częściej podyktowany jest świadomością parametrów jakościowych oraz składu materiałowego.

Niegdyś decyzje podejmowano patrząc tylko na estetykę danego produktu. Obecnie coraz więcej osób analizuje parametry wybierając materiały okładzinowe. Właściciele domów poszukują produktów o długotrwałej żywotności, materiałów, które nie zostaną zniszczone podczas siekania, ubijania, krojenia czy wałkowania. Pragną mieć pewność, że ich inwestycja ma również ekologiczny charakter. W ciągu najbliższego roku twórcy marek Neolith® spodziewają się zwiększenia zapotrzebowania na ich ekologicznie produkty.

Jako pionierska marka Kamienia Spiekanego, Neolith® spełnia wszystkie powyższe wymogi, a także wiele innych. Jest to materiał, który nie tylko wychodzi naprzeciw wszystkim z powyższych trendów, ale także charakteryzuje się brakiem porów ze względu na ultrakompaktowy skład oraz zapewnia właściwości higieniczne i niskie wymogi konserwacyjne, niezbędne do zastosowania w przestrzeni kuchennej.

Aby dowiedzieć się więcej na temat marki Neolith®, jej kolekcji, kompozycji projektowych oraz sposobu zapewnienia płynnej równowagi między formą, a funkcjonalnością w kuchennym wnętrzu, kliknij tutaj


Więcej informacji na stronie firmy Neolith Polska w portalu A&B.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE