PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Komfortowa wentylacja PRO-VENT dla budynku z czystym i świeżym powietrzem

04 grudnia '21

PRO-VENT Systemy Wentylacyjne jest firmą produkcyjną o ugruntowanej pozycji w branży wentylacyjnej. W 2020 roku obchodziła 20 lecie istnienia. PRO-VENT specjalizuje się w produkcji central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła (rekuperatorów) PRO-VENT MISTRAL, elektro – jonizacyjnych oczyszczaczy powietrza PRO-VENT CLEAN R oraz powietrznych gruntowych wymienników ciepła PRO-VENT GEO i GEO-NATURA. Rekuperatory PRO-VENT MISTRAL od lat są doceniane przez Klientów za najwyższą jakość wykonania, uzyskując liczne nagrody i wyróżnienia.

Rekuperator PRO-VENT MISTRAL 6000

Rekuperator PRO-VENT MISTRAL 6000

© PRO-VENT

REKUPERATORY PRO-VENT MISTRAL – WŁĄCZ ŚWIEŻE POWIETRZE

W ofercie firmy znajduje się ponad 50 typów rekuperatorów MISTRAL o wydajnościach z zakresu 200 m³/h ÷ 6 000 m³/h. Przeznaczone do budynków mieszkalnych oraz budynków użyteczności publicznej, w tym w obiektach służby zdrowia i oświatowo – wychowawczych, zakładach produkcyjnych, pomieszczeniach magazynowych i budynkach biurowych. Linia central wentylacyjnych MISTRAL BSR przeznaczona jest ponadto do wentylacji pomieszczeń basenowych. Zaletą rekuperatorów jest wysoka sprawność i energooszczędność, mała waga, kompaktowa budowa. Poza tym warto wskazać na estetykę wykonania czy szerokie możliwości automatyki, m. in. współpraca z domem inteligentnym poprzez system FIBARO lub protokół MODBUS, zdalny dostęp z WebManipulatora i inne.

Wentylacja indywidualna

Wentylacja indywidualna

© PRO-VENT

GRUNTOWY WYMIENNIK CIEPŁA – MAGAZYN ZIELONEJ ENERGII

Praca GWC PROVENT-GEO opiera się na naturalnej, wysokoefektywnej obróbce powietrza pod powierzchnią gruntu. Wymiennik przeznaczony jest do współpracy z wentylacją mechaniczną budynku. Może być montowany pod budynkiem (w obrysie fundamentów) lub obok niego (pod powierzchnią zieloną). Powietrze w gruntowym wymienniku ciepła podlega obróbce temperaturowo – wilgotnościowo – antybakteryjnej, co daje kilka podstawowych korzyści:
- skuteczne podgrzanie i dowilżenie powietrza w okresie zimowym,
- skuteczne schłodzenie i osuszenie powietrza w okresie letnim,
- znaczne polepszenie parametrów zdrowotnych powietrza (redukcja bakterii aż o 86% i grzybów aż o 97%),
- całodobowe dostarczanie chłodu do obiektu w ilości nawet ponad 80% zapotrzebowania,
- utrzymanie oporów powietrza na minimalnym poziomie.

Tarcza antysmogowa – kiedy liczy się ultra czyste powietrze

Tarcza antysmogowa – kiedy liczy się ultra czyste powietrze

© PRO-VENT

TARCZA ANTYSMOGOWA – W TROSCE O CZYSTE POWIETRZE

Firma Pro-Vent opracowała kompletny system wentylacji antysmogowej budynków, zapewniający stały i kontrolowany dopływ wyłącznie świeżego powietrza pozbawionego zanieczyszczeń, nawet w warunkach wysokiego zapylenia PM1, PM2.5 czy PM10. Rozwiązanie oparte jest na zintegrowanej współpracy rekuperatora PRO-VENT MISTRAL z antyalergicznym i antysmogowym filtrem powietrza PRO-VENT CLEAN R. Ta innowacyjna funkcjonalność tworzy barierę, która nawet w 99,95% oczyszcza napływające do domu powietrze oraz zabezpiecza budynek przed niekontrolowanym napływem zanieczyszczeń z zewnątrz. Elektro-filtr PRO-VENT CLEAN R wyłapuje i neutralizuje związki chemiczne, pyły, bakterie, wirusy (w tym koronawirusy) i alergeny. Zamienia powietrze w rześki powiew dzięki wbudowanej funkcji jonizacji.

 

Więcej informacji na stronie firmy PRO-VENT Systemy Wentylacyjne w portalu PDA.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE