PDA 2023 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Windy dla wymagających, rozwiązania dla niepełnosprawnych

31 października '19

STYL I KOMFORT

Techwind posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i montażu dźwigów zarówno do nowych, jak i już istniejących budynków, w tym również do budynków nieprzystosowanych do montażu wind jak np. stare kamienice lub magazyny.

Specjalnie wykonany szyb dźwigu oraz kabina są dostosowywane stylem do fasady budynku, a ich wystrój jest zawsze opracowywany wspólnie z zamawiającym. Szeroki wybór opcji i najwyższej jakości materiały gwarantują wysoki standard aranżacji wnętrz oraz trwałość na lata. Wystrój jest zawsze dopasowany do przeznaczenia zaprojektowanego dźwigu.

Techwind oferuje również rozwiązania dedykowane stricte dla osób niepełnosprawnych. Instalowane platformy umożliwiają osobom niepełnosprawnym przemieszczanie się między piętrami budynków, co również dostosowuje obiekt do obecnie obowiązujących norm. Urządzenia mogą być instalowane w mieszkaniach, budynkach użyteczności publicznej, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Dla dworców, centrów handlowych i innych budynków użyteczności publicznej, Techwind oferuje alternatywę dla wind – schody i chodniki ruchome. Stylowe i swobodnie konfigurowalne modele mają specjalny tryb ECO i zaawansowane funkcje dostosowane do indywidualnych wymagań zamawiającego.

Urządzenia wyposażone w systemy sterowania Techwind umożliwiają integrację z inteligentnymi systemami zarządzania budynkiem (BMS). Komunikacja odbywa się zgodnie z wcześniej ustalonym protokołem, który będzie odpowiedzialny za prawidłową łączność z centralnym systemem kontrolującym pracę budynku.

Autorskie systemy sterowania umożliwiają dowolne programowanie funkcji specjalnych, przejazdów priorytetowych lub kontrolę dostępu do poszczególnych poziomów budynków. Umożliwia to także integrację z istniejącymi systemami w budynku (np. systemami monitoringu).

Przewodnik projektanta

Na stronie internetowej Techwind.pl dostępna jest pomoc dla architektów – Poradnik projektanta, która pozwala pobrać gotowe schematy dźwigów i innych urządzeń, co znacząco ułatwi oraz przyspieszy cały proces projektowania.

Głos został już oddany

Pełna deska tarasowa perfekcyjnie imitująca drewno
Laminaty architektoniczne EASYDECOR – połączenie atrakcyjności z użytecznością
Schody strychowe i modułowe, wyłazy dachowe
INSPIRACJE