PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Korzystaj z darmowej wersji online

Połączenie doskonałej funkcjonalności z designem

27 listopada '22


Armatura odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym życiu. Z DAMIXA możliwe staje się połączenie doskonałej funkcjonalności z designem, materiałami i kolorami, które odzwierciedlą styl i nastrój, jaki chcesz stworzyć w swym domu. Design jest w naszym duńskim DNA.

Duński design

Podążamy śladami znanych duńskich projektantów i otaczamy szczególną opieką i uwagą przedmioty codziennego użytku. Rozumiemy, że wybór wzorów, kolorów i materiałów którego dokonujesz określa Twój osobisty styl. W ofercie armatury podtynkowej Damixa znajdziesz więc najbardziej wyraziste kolory i nowoczesne powłoki. Klasyczny chrom, który pozostaje zawsze aktualny. Stylową stal lub elegancką matową czerń. Polerowany lub szczotkowany mosiądz i szczotkowaną miedź. Całość uzupełniają trwałe i solidne powłoki, które są łatwe w utrzymaniu czystości i przez wiele lat nie tracą swej świeżości.

W naszej obszernej kolekcji akcesoriów łazienkowych znajdziesz od haczyków na ręczniki po relingi, w dokładnie tych samych kolorach i powłokach co baterie i prysznice. Dzięki temu Twoja łazienka pozostanie spójna w każdym szczególe.

Damixa – bateria umywalkowa Silhouet mała, słuchawka i wąż prysznicowy, akcesoria matowa biel

Damixa – bateria umywalkowa Silhouet mała, słuchawka i wąż prysznicowy, akcesoria matowa biel

© DAMIXA

Silhouet. Smukły. Skandynawski. Atrakcyjny.

Minimalistyczna ekspresja Silhouet to elegancka prostota i wyrazistość. Usunęliśmy wszystkie zbędne detale, więc to proporcje tworzą design serii. Dzięki doskonałej funkcjonalności i eleganckim, czystym liniom, Silhouet naturalnie pasuje do współczesnych i przyszłych wnętrz. Design wypełnia przestrzeń, wtapiając się w nią.

Możesz wybrać Silhouet zarówno do kuchni, jak i do łazienki, tworząc w Twym domu wspólny motyw w odpowiadającym Ci stylu. Seria Silhouet obejmuje baterie o klasycznej regulacji strumienia i temperatury wody, rozwiązania bezdotykowe, a także natynkowy system prysznicowy i pełną gamę akcesoriów łazienkowych. Silhouet jest dostępny w siedmiu pięknych kolorach: chrom, stal, matowa biel, matowa czerń, polerowany mosiądz, szczotkowany mosiądz i szczotkowana miedź.

Damixa – zestaw prysznicowy podtynkowy Silhouet HS1, szczotkowany mosiądz

Damixa – zestaw prysznicowy podtynkowy Silhouet HS1, szczotkowany mosiądz

© DAMIXA

Kolory armatury

W świecie armatury chrom stanowi odpowiednik białej koszuli lub „małej czarnej”. Jest stylowy, ponadczasowy i na wskroś klasyczny. Materiał, który wysuwa wzornictwo na pierwszy plan i naturalnie wpisuje się w każde wnętrze, od kuchni przemysłowych po skandynawską wieś. Chromowana powierzchnia jest zarówno trwała, jaki łatwa w utrzymaniu.

Biel to kolor symbolizujący początki. Białe baterie to stylowa innowacja, a ich kolor dobrze sprawdza się w nieskomplikowanych projektach wnętrz. To doskonałe uzupełnienie jasnej kuchni lub łazienki. To piękny kontrast z powierzchniami kolorowymi. Jedwabiście matowa powierzchnia jest przyjemna w dotyku, wytrzymała, a jej czyszczenie i utrzymanie nieskazitelnie białej — zaskakująco proste.

Od pokoleń stal nierdzewna jest kojarzona z profesjonalnymi kuchniami i saunami, w których wygląd materiałów nabiera charakteru wraz z użytkowaniem. Eleganckie stalowe elementy od dawna goszczą w domach. Materiał ten doskonale komponuje się ze swobodnym nordyckim stylem, którego wzornictwo użytkowe jest zarówno funkcjonalne, jak i atrakcyjne w wyglądzie.

Matowa czerń jest stylowa, minimalistyczna i elegancka. Ma stonowany charakter dodający nutkę luksusu wszystkim wnętrzom, począwszy od surowych kuchni miejskich po klimatyczne łaźnie w salonach SPA. Czarne matowe wykończenie utrzymuje swój kolor latami. Trwała powierzchnia jest łatwa do czyszczenia i nie widać na niej brudu ani śladów po palcach.

Damixa – bateria wolnostojąca wannowa ze słuchawką prysznicową, chrom

Damixa – bateria wolnostojąca wannowa ze słuchawką prysznicową, chrom

© DAMIXA

Polerowany i szczotkowany mosiądz świetnie nadaje charakter, będąc zarazem wyborem który emanuje osobowością jak i podkreśla podejście do życia. Potrafi w naturalny sposób wkomponować się w otoczenie, a jednocześnie nadaje wnętrzom dodatkowy wymiar. Jego wygląd może być zarówno ciepły i przytulny, jak i chłodny i miejski. Specjalna powłoka PVD zapewnia odporność na zadrapania i odbarwienia.

Miedź to materiał, który dobrze znamy z pięknych miedzianych kotłów w browarach, patelni stosowanych w dworskich kuchniach oraz kranów w modnych kawiarniach i restauracjach. Miedź pasuje do wszystkiego: zarówno do surowych wnętrz przemysłowych, jak i cieplejszych wykończeń w miejskim stylu. Jest ekstrawagancka i swobodna. Ten wybór przyciąga uwagę.

Damixa – zestaw prysznicowy podtynkowy Silhouet HS1; bateria umywalkowa podtynkowa Merkur matowa czerń

Damixa – zestaw prysznicowy podtynkowy Silhouet HS1; bateria umywalkowa podtynkowa Merkur matowa czerń

© DAMIXA

Piękno pochodzi z wnętrza

Łazienka jest Twoją domową oazą. Tutaj zaczyna i kończy się dzień, a Ty ładujesz energię. W Damixa czerpiąc inspiracje z designerskich hoteli i uzdrowisk stworzyliśmy podtynkowe rozwiązania i produkty, które sprawiają, że Twoja łazienka staje się miejscem relaksu. Prosta i czysta, ale nie kliniczna, ponieważ powinna pasować do reszty przyjemnych materiałów i pięknych kolorów w Twoim otoczeniu. Dzięki podtynkowej armaturze prysznicowej i umywalkowej ukrywasz przed wzrokiem wszystkie zbędne dla oka elementy. Stwarza to wspaniałe uczucie odpoczynku i odprężenia — trochę luksusu w Twoim codziennym życiu.

Damixa – bateria umywalkowa podtynkowa Merkur, szczotkowana miedź

Damixa – bateria umywalkowa podtynkowa Merkur, szczotkowana miedź

© DAMIXA

 

Więcej informacji na stronie firmy DAMIXA w portalu PdA.

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE