PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Inteligentne rozwiązania zabezpieczeń i kontroli dostępu

28 października '19


Grupa dormakaba to firma o ugruntowanej pozycji z ponad 150 letnim doświadczeniem. Jesteśmy jedną z trzech największych firm na globalnym rynku rozwiązań zabezpieczeń i kontroli dostępu.

Oferujemy rozwiązania bezpiecznego dostępu do budynków i pokoi z jednego źródła. Z ponad 16 tysiącami pracowników na całym świecie jesteśmy w stanie służyć pomocą naszym klientom w ponad 130 krajach.

Bramki sensoryczne Argus

Argus to modułowy system bramek sensorycznych, który można dostosować do potrzeb współczesnych wymagań. Bramki występują w trzech wariantach: Argus 40, Argus 60 i Argus 80 o szerokości w standardach: 650 mm, 900 mm i 1000 mm. Idealny kąt otwarcia skrzydeł zapewnia bezproblemowe przemieszczenie się osoby na wózku inwalidzkim lub transport materiałów. Argus może również zostać wyposażony w zintegrowany, certyfikowany moduł ewakuacyjny, który nie wymaga dodatkowych badań i certyfikacji, a najwyższa ilość punktów sensorycznych zapewnia jeszcze wyższe bezpieczeństwo. Dodatkowe oświetlenie zwiększa funkcjonalność, a wspaniałe, nowoczesne wzornictwo, zostało nagrodzone ,,Best of best” Iconic Award.

Drzwi obrotowe

Drzwi obrotowe to komfortowe i efektowne rozwiązanie dla wejść, które zachowują wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania, estetyki oraz funkcjonalności. Rozwiązanie to jest jednocześnie wiatrołapem ograniczającym napływ powietrza z zewnątrz do budynku, które może powodować wyziębienie pomieszczeń w zimę i ich przegrzanie w lecie. Zastosowanie drzwi obrotowych powoduje, że są one w stanie utrzymać wewnątrz budynku korzystną temperaturę i wilgotność powietrza. Dzięki czemu podnosi się komfort użytkowników strefy wejścia. Inteligentna automatyka troszczy się o funkcjonalność w obrębie wejścia, a możliwość modelowania wyglądu drzwi sprawia, że można je bez problemu dopasować do wystroju architektonicznego każdego budynku i charakteru wnętrz – od nowoczesnych po stylowe. Dysponujemy rozwiązaniami drzwi ze szklanym dachem lub z wąskimi profilami a nawet całoszklanymi rozwiązaniami.

MUNDUS

Ponadczasowe, eleganckie i niepowtarzalne okucie narożne MUNDUS do konstrukcji całoszklanych, do którego dobraliśmy odpowiadający zamek OFFICE Mundus. Okucie i zamek zaprojektowano zgodnie z zasadami designu XEA: nowoczesny kształt, proste krawędzie i zaokrąglone naroża. Umożliwiliśmy klientom prawdziwą swobodę wyboru koloru okuć: od jasnego po ciemny; matowy lub z wysokim połyskiem, w wykończeniach powierzchni ze stali nierdzewnej bądź aluminium. Połączenie wybranych wariantów stworzy idealną całość.

Okucie elektroniczne c-lever compact

C-lever compact to niewymagające okablowania okucie elektroniczne, które łączy innowacyjny elegancki wygląd z ekonomicznym wykorzystaniem przestrzeni. Pierwsze elektroniczne rozwiązanie montowane w drzwiach, które zastępuje mechaniczną klamkę. Idealne dla drzwi biurowych lub szklanych. Drzwi z okuciem c-lever compact otworzymy za pomocą karty, breloka a także za pomocą telefonu.

Profile loftowe

Profile loftowe w prosty i szybki sposób zmieniają istniejące lub wzbogacają nowe ścianki szklane, nadając ciekawego i eleganckiego charakteru wnętrzom.

HSW Easy Safe

Bezpieczna i łatwa w obsłudze mobilna składana ściana szklana zapewniająca dużą przejrzystość. Profil do skrzydeł szklanych został zaprojektowany z myślą o łatwym i szybkim montażu. Dzięki sprawdzonej technologii Clamp & Glue system HSW Easy Safe sprawdzi się doskonale ze szkłem laminowanym i hartowanym. Zastosowanie grafiki wewnątrz laminowanego szkła ochronnego pozwala na wykorzystanie ściany przesuwnej jako elementu własnej aranżacji, wyznaczając nowe standardy w projektowaniu wnętrz. Zamek Multilock 3 w 1 oferuje trzy opcje bezpiecznego zamykania: zamykanie od przodu, z boku lub zamek na wkładkę.

Variflex

Mobilne ściany działowe Variflex oferują najlepsze możliwe rozwiązania. Niezależnie od ich charakterystyki i funkcji, pomieszczenia można swobodnie rozdzielać, zmniejszać, zwiększać lub przeorganizować tak, aby odpowiadały indywidualnym wymaganiom użytkowników. Doskonała izolacja akustyczna pozwala na organizowanie różnych wydarzeń w sąsiadujących ze sobą pomieszczeniach, bez przenikania niepożądanego hałasu. System Variflex dysponuje praktycznie nieograniczonym wyborem wzorów i kolorów, aby sprostać nawet najbardziej wyszukanym projektom i wnętrzom.

Skyfold

Pionowo składane, automatyczne ściany akustyczne Skyfold, to pierwsze takie rozwiązania w Polsce. Największym atutem ścian jest to, że nie zajmują one powierzchni użytkowej. Cała ściana składa się np. w obudowie wykonanej z płyt gips-kartonowych nad sufitem podwieszanym, a proces jej obsługi to kwestia wciśnięcia tylko jednego przycisku. Skyfold to w pełni zautomatyzowane rozwiązanie o wysokiej akustyce Rw aż do 59dBb, które występują w 4 liniach: Classic, Zenith, Zenith Premium oraz Mirage. Pierwsze trzy linie dostępne są w wielu wykończeniach takich jak: fornir, metal, winyl, tkanina, lakier, powierzchnia białej tablicy magnetycznej do pisania markerami lub innym dowolnym zgodnym z wymogami technicznymi. Wersja Mirage natomiast umożliwia zastosowanie szkła hartowanego, pleksi, leksanu, szkła kuloodpornego czy też matowego. Elastyczność konfigurowania ścian sprawia, że sprawdzą się również tam, gdzie mamy nachylone ściany gimnastyczne czy widownie ze stopniami lub schodami itp.

Zapraszamy do zapoznania się z całym naszym portfolio produktowym, w którym posiadamy rozwiązania z zakresu:

  • techniki drzwiowej
  • automatyki drzwiowej
  • fizycznej kontroli dostępu
  • elektronicznej kontroli dostępu
  • systemów okuć do szkła
  • mechanicznych systemów klucza
  • zamków hotelowych
  • zamków sejfowych
  • ścian mobilnych.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE