Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Modne rozwiązania kominków gazowych – przygotuj się na jesień!

29 maja '20

Mimo że za oknem słońce, a temperatury sięgają już ponad 23 stopni Celsjusza, warto pomyśleć o nadchodzącym sezonie grzewczym. Alternatywą dla tradycyjnych kominków na drewno są kominki gazowe. Przyda się to przede wszystkim mieszkańcom Krakowa, w którym obowiązuje zakaz palenia paliwami stałymi, ale i wszystkim, którzy dbają o środowisko.

Nowoczesne technologie przyzwyczaiły nas do tego, że wnętrza mają być jednocześnie piękne i funkcjonalne. Niebanalne wzornictwo powinno iść w parze z praktycznością, łatwością montażu i eksploatacji. O tym, jakie przedmioty wybieramy do domu, decydują wygoda ich użytkowania i bezpieczeństwo. Kominki gazowe to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą się cieszyć blaskiem i ciepłem ognia „natychmiast”. Za sprawą jednego pstryknięcia można rozkoszować się zarówno pięknem igrających płomieni, jak i przyjemną temperaturą.

kominek bez dokładania drewna

Kominki gazowe - modne i ekologiczne rozwiązanie

kominki gazowe wyróżniają się naturalną wizją ognia i eleganckim, minimalistycznym designem

© materiały prasowe

Kominki gazowe można instalować niemal w każdym pomieszczeniu — nie wymagają tradycyjnego komina. Urządzenia można podłączyć do systemu przewodów koncentrycznych, które wystarczy wyprowadzić poza ścianę budynku lub dach. Wachlarz możliwości do zainstalowania kominka gazowego jest naprawdę bogaty! Nawet właściciele niewielkich powierzchni mogą się cieszyć realistyczną wizją ognia, która jest dokładnie taka sama, jak w tradycyjnych kominkach. Ogromną zaletą jest także to, że urządzenie korzysta z gazu ziemnego lub LPG, który jest nie tylko ekologiczny, ale i ekonomiczny. Godzina palenia w kominku gazowym kosztuje jedynie 1,52 PLN!

kominek bez popiołu

Wiele osób rezygnuje z kominka, mając w głowie żmudne godziny poświęcane na przygotowanie drewna na opał, jego wysuszenie, a potem wynoszenie popiołu i czyszczenie paleniska. W przypadku kominków gazowych, wyróżniających się naturalną wizją ognia i eleganckim, minimalistycznym designem, obsługa kominka sprowadza się do jego włączenia, ewentualnej regulacji wysokości płomienia i wyłączenia. A wszystko za pomocą pilota lub telefonu. Urządzenie włącza się równie łatwo, jak telewizor. Beztroskich chwil relaksu przy blasku ognia w przyjemnej atmosferze nie zakłócają myśli o porządkach.

kominek gazowy nie tylko do nowoczesnych wnętrz

Kominki gazowe do każdego wnętrza

efekt promieniowania ciepła z płomienia gazowego jest identyczny z tym, jaki daje płonące drewno

© materiały prasowe 

Dzięki uniwersalnemu wzornictwu idealnie wpisują się w klimat każdego wnętrza. Aranżacjom glamour nadają ciepła i przytulności; są nieodłącznym elementem salonów inspirowanych Skandynawią i północną filozofią hygge. Blasku żywego ognia nie może także zabraknąć w „domach z duszą” wnętrza w klimacie boho, retro to także idealne miejsce na kominek gazowy.

oprac. red. 

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE