Luksusowy efekt deszczu – deszczownice prysznicowe

20 grudnia '21

Jak zmienić łazienkę w domowe spa

Kto nie chce łazienki, która bardziej przypomina osobiste spa? Wyobraźmy sobie: miękkie szlafroki, podgrzewane podłogi, głębokie wanny. Uspokajający, odmładzający wypoczynek we własnym domu to luksus, o którym wielu z nas marzy. Ale jeśli całkowity remont łazienki nie mieści się w naszym budżecie, możemy dokonać kilku mniejszych, ale wciąż znaczących zmian. Jednym z pomysłów jest montowanie deszczownic pod prysznicem. Jak tu nie kochać takiego rozwiązania, które stymuluje uczucie mocnego tropikalnego deszczu? Brzmi relaksująco i ekstrawagancko.

        Do wyboru mamy wiele kolorów
i kształtów deszczownic

Do wyboru mamy wiele kolorów i kształtów deszczownic

© Ferrero


Różne kształty i kolory

Deszczownice mogą mieć różne rozmiary i kształty. Mogą również występować w matowej czerni lub chromie. Chcemy, aby deszczownica współgrała z istniejącymi kształtami w łazience, więc jeśli mamy tam zainstalowana armaturę kanciastą, wybierzemy kwadratową lub prostokątną deszczownicę i odwrotnie jeśli mamy okrągłe kształty.

Każda deszczownica prysznicowa powinna być umieszczona na dpowiedniej wysokości

Każda deszczownica prysznicowa powinna być umieszczona na odpowiedniej wysokości

© Ferrero

Odpowiednia ilość miejsca

Po pierwsze, w porównaniu ze standardową słuchawką prysznicową, deszczownica ma znacznie większą średnicę. Ma ona również za zadanie w pełni pokryć ciało strumieniem wody, który wydaje się być deszczem. Jeśli nie wprowadzamy żadnych zmian w istniejącej kabinie prysznicowej lub wannie, upewnijmy się, że nowa, szersza głowica prysznicowa nie będzie pryskać na podłogę za każdym razem, gdy zostanie uruchomiona.
Tradycyjnie deszczownice są montowane na suficie, aby umożliwić odczucie efektu deszczu. Przerobienie rur w celu umożliwienia tej konfiguracji jest złożonym przedsięwzięciem, ale nawet jeśli to nie problem, upewnij się, że sufit w kabinie prysznicowej jest wystarczająco wysoki. Najwyższa osoba korzystająca z prysznica powinna mieć co najmniej 30 cm prześwitu (uwzględniając ramię prysznicowe i kilkucentymetrową głowicę, aby „deszcz” miał pewną odległość, aby faktycznie na nas padać).

Oprócz samej deszczownicy
warto również zainstalować słuchawkę prysznicową

Oprócz samej deszczownicy warto również zainstalować słuchawkę prysznicową

© Ferrero

Pamiętajmy o ciśnieniu

Deszczownice nie zapewnią tak dobrego ciśnienia wody jak słuchawki prysznicowe. Faktem jest, że deszczownice (ze względu na powierzchnię, z której leci woda) zapewniają bardzo duży komfort. Jednak potrzeba do tego lepszego ciśnienia. Trzeba liczyć się również z tym, że podczas takiej kąpieli często woda będzie zużywać się szybciej.

 

Opracowanie: Dominika Tyrlik

 

Głos został już oddany

Okna, Drzwi, Okucia i Osłony - Trendy 2024
Okna, Drzwi, Okucia i Osłony - Trendy 2024
Kompleksowe kosztorysy inwestorskie
Kompleksowe kosztorysy inwestorskie
TECTUS - całkowicie ukryty system zawiasów

TECTUS®
całkowicie ukryty system zawiasów

www.simonswerk.com
Bestsellery
Oryginalne wanny, brodziki oraz zlewy emaliowane polskiej marki z tradycjami
Deszczownice i kaskady Aquatec – najprostszy sposób na domowe SPA we własnej łazience
HOUSE OF ROHL Cztery różne marki. Jedna wspólna wizja.