NOWOŚĆ! Prawo w architekturze – przystępnie na portalu A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Powrót do funkcjonalności – wnętrze na miarę

01 lipca '20

Architekci zastanawiają się jak projektować w obliczu pandemii. Jak przygotować się na kryzys, którego postaci nie możemy przewidzieć? Te myśli zajmują nie tylko projektantów, ale skłaniają do przemyśleń nad funkcjonalnością własnego domu wielu z nas. Na pewno swoją rolę odegra tu sprytne przechowywanie.

Zamknięcie w domu doskonale pokazało, jak ważna jest jego funkcjonalność. Jednocześnie zmieniło się wiele z naszych codziennych nawyków. A efektem tego jest zmiana myślenia o domu. Wielu architektów zgodnie twierdzi, że szczególnie w małych mieszkaniach zmierzamy w stronę wielofunkcyjności. Większą popularność zyskują projektowane na wymiar hybrydowe meble łączące w sobie wiele funkcji.

Szafy na wymiar - przechowywanie w domu

wielu architektów zgodnie twierdzi, że szczególnie w małych mieszkaniach zmierzamy w stronę wielofunkcyjności

© materiały prasowe Raumplus

Z kolei rzadsze wyjścia po zakupy pociągają za sobą konieczność wygospodarowania większej przestrzeni do przechowywania. W kuchni musimy zmieścić więcej jedzenia, szczególnie tego z długą datą spożycia. W łazience musi pojawić się miejsce na duże, ekonomiczne opakowania kosmetyków i chemii gospodarczej. A to wszystko sensownie poukładane, zawsze na swoim miejscu i pod ręką. Jak to zrobić bez uszczerbku na estetyce, by nie mieć ciągle na widoku zgrzewek wody czy nie potykać się o duże pudełko proszku do prania?

funkcjonalność przede wszystkim 

Zamawiane na wymiar szafy umożliwiają zabudowanie praktycznie każdych powierzchni, nawet tych trudnych, jak skosy czy narożniki pomieszczeń. Tam, gdzie mamy mało miejsca jako zamknięcie szafy sprawdzają się drzwi przesuwne lub składane. W kwestii wykończeni ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Na frontach pojawić się może szkło lakierowane w kolorze, warstwa betonu lub płyta z laminatem wiernie odwzorowującym jeden z rodzajów drewna. Ostatnio w gamie wykończeń pojawiły się również spieki kwarcowe przypominające różnego rodzaju kamienie. A dla osób poszukujących rozwiązań luksusowych, propozycją są drzwi pokryte skórą.

Przechowywanie w małej łazience

w łazience musi pojawić się miejsce na duże, ekonomiczne opakowania kosmetyków i chemii gospodarczej

© materiały prasowe Raumplus

Jak podkreśla jedna z architektek mieszkania „staną się̨ wielofunkcyjne, będą mikrobiurami, salami konferencyjnymi, siłowniami, kinami w jednym”. Dobrze już dziś się na to przygotować i na długo przed kolejnym remontem przemyśleć, jakich funkcji brakuje w naszych czterech kątach.


oprac. red. 

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE