Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Prosta forma – regały od Mleko Living

06 lipca '20

Prosta forma nie oznacza łatwości jej wytworzenia. Możliwe, że jest to nawet trudniejsze. Projektanci z Mleko Living postawili sobie poprzeczkę jeszcze wyżej regały można przekształcać w zależności od aktualnych potrzeb, co tworzy z nich niemal wieczne meble. Można wybrać zestaw, który najbardziej nam odpowiada.

Oprócz regałów w ofercie znajdziemy również witryny, konsole, kwietniki i modułowe elementy, które można dokupić, gdy zajdzie taka potrzeba. Meble Mleko Living pasują do każdej przestrzeni nie tylko nowoczesnych, ale i bardziej tradycyjnych, w których mogą przełamać styl aranżacji przestrzeni, równocześnie jej nie zaburzając.

Nowoczesny regał polskiej marki    Nowoczesny regał projektu polskiej marki

główną inspiracją był znany projekt regału String, którego używaliśmy wcześniej. Niestety z powodu jego zbyt wątłej konstrukcji, półki uginały się pod ciężarem naszych książek

© materiały prasowe Mleko Living 

Basia: Jak narodził się pomysł na regały?
Katarzyna Załuska: Projekt narodził się z potrzeby. A konkretnie chodziło opotrzebę regału, który wyglądałby lekko, ale równocześnie był stabilny. Przeszukaliśmy ofertę wielu marek i niestety zawsze spełniony był tylko jeden z tych warunków. Co więcej, jako że jesteśmy małą firmą, zależało nam na rozwiązaniu, które pozwoli nam z kilku elementów stworzyć bogatą ofertę i będzie to równocześnie atrakcyjne dla klienta: stąd modułowość.

Basia: Co stanowiło dla nich główną inspirację?
Katarzyna: Można powiedzieć, że główną inspiracją był znany projekt regału String, którego używaliśmy wcześniej. Niestety z powodu jego zbyt wątłej konstrukcji, półki uginały się pod ciężarem naszych książek. Dlatego postanowiliśmy wymyślić nasz regał od nowa.

Proste regały od polskiej marki.      Minimalistyczny regał od polskiej marki

zaczęliśmy od burzy mózgów nad sprytnym rozwiązaniem łączenia modułów regału

© materiały prasowe Mleko Living 

Basia: Proszę opowiedzieć o produktach jak wygląda proces twórczy?
Katarzyna: Zaczęliśmy od burzy mózgów nad sprytnym rozwiązaniem łączenia modułów regału. To był najdłuższy etap — setki szkiców. Kiedy już wpadliśmy na ten właściwy pomysł, nastąpiła faza modelowania mebli w 3D na komputerze, czyli szukanie właściwych proporcji. Równocześnie drukowaliśmy na drukarce 3D detale połączeń. Na koniec powstał prototyp 1:1 z właściwych materiałów, na podstawie którego dokonaliśmy ostatnich poprawek.

Basia: Czy sami korzystacie Państwo z własnych wytworów w swoich domach?
Katarzyna: Tak jak najbardziej — regał na książki to jeden z najważniejszych mebli w naszym mieszkaniu!

rozmawiała: Basia Hyjek

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
INSPIRACJE