computer zapisz w ulubionych

Prosta forma – regały od Mleko Living

06 lipca '20

Prosta forma nie oznacza łatwości jej wytworzenia. Możliwe, że jest to nawet trudniejsze. Projektanci z Mleko Living postawili sobie poprzeczkę jeszcze wyżej regały można przekształcać w zależności od aktualnych potrzeb, co tworzy z nich niemal wieczne meble. Można wybrać zestaw, który najbardziej nam odpowiada.

Oprócz regałów w ofercie znajdziemy również witryny, konsole, kwietniki i modułowe elementy, które można dokupić, gdy zajdzie taka potrzeba. Meble Mleko Living pasują do każdej przestrzeni nie tylko nowoczesnych, ale i bardziej tradycyjnych, w których mogą przełamać styl aranżacji przestrzeni, równocześnie jej nie zaburzając.

   

główną inspiracją był znany projekt regału String, którego używaliśmy wcześniej. Niestety z powodu jego zbyt wątłej konstrukcji, półki uginały się pod ciężarem naszych książek

© materiały prasowe Mleko Living 

Basia: Jak narodził się pomysł na regały?
Katarzyna Załuska: Projekt narodził się z potrzeby. A konkretnie chodziło opotrzebę regału, który wyglądałby lekko, ale równocześnie był stabilny. Przeszukaliśmy ofertę wielu marek i niestety zawsze spełniony był tylko jeden z tych warunków. Co więcej, jako że jesteśmy małą firmą, zależało nam na rozwiązaniu, które pozwoli nam z kilku elementów stworzyć bogatą ofertę i będzie to równocześnie atrakcyjne dla klienta: stąd modułowość.

Basia: Co stanowiło dla nich główną inspirację?
Katarzyna: Można powiedzieć, że główną inspiracją był znany projekt regału String, którego używaliśmy wcześniej. Niestety z powodu jego zbyt wątłej konstrukcji, półki uginały się pod ciężarem naszych książek. Dlatego postanowiliśmy wymyślić nasz regał od nowa.

     

zaczęliśmy od burzy mózgów nad sprytnym rozwiązaniem łączenia modułów regału

© materiały prasowe Mleko Living 

Basia: Proszę opowiedzieć o produktach jak wygląda proces twórczy?
Katarzyna: Zaczęliśmy od burzy mózgów nad sprytnym rozwiązaniem łączenia modułów regału. To był najdłuższy etap — setki szkiców. Kiedy już wpadliśmy na ten właściwy pomysł, nastąpiła faza modelowania mebli w 3D na komputerze, czyli szukanie właściwych proporcji. Równocześnie drukowaliśmy na drukarce 3D detale połączeń. Na koniec powstał prototyp 1:1 z właściwych materiałów, na podstawie którego dokonaliśmy ostatnich poprawek.

Basia: Czy sami korzystacie Państwo z własnych wytworów w swoich domach?
Katarzyna: Tak jak najbardziej — regał na książki to jeden z najważniejszych mebli w naszym mieszkaniu!

rozmawiała: Basia Hyjek

Głos został już oddany

okno zamknie się za 5

Odkryj przyszłość już teraz: platforma cyfrowa GROHE X
Advertisement
Odkryj przyszłość już teraz: platforma cyfrowa GROHE X