okno zamknie się za 5

Architektura jest najważniejsza

computer zapisz w ulubionych

Architektura jest najważniejsza

12 listopada '19

Już 22 listopada swoją premierę będzie miała szósta książka wydawnictwa EMG z serii „Architektura jest najważniejsza”. Najnowszy tom poświęcony jest pionierkom — prekursorkom urbanistyki i architektury nowoczesnej Polski.

„Pionierki” to odpowiedź na życzenia czytelników, którzy po lekturze drugiego tomu serii zatytułowanego „Architektki”, zachęcali wydawnictwo do kontynuacji tematu udziału kobiet w tworzeniu polskiej kultury architektonicznej.

„Pionierki” to zbiór esejów Hanny FarynyPaszkiewicz, Grażyny HryncewiczLamber, Marty Leśniakowskiej, Joanny Majczyk, Małgorzaty Omilanowskiej (wstęp), Grzegorza Piątka i Agnieszki Tomaszewicz o prekursorkach urbanistyki i architektury nowoczesnej Polski. O kobietach, które, choć są zapomniane w tych dziedzinach, przyczyniły się do ich rozwoju: Annie Ptaszyckiej, Wandzie Krahelskiej, Wandzie Melcer, Gizelli Marguliesównie i Teresie ChmurzePełech.

Seria wydawnictwa EMG dedykowana jest pamięci zmarłego w 2012 roku profesora Tomasza Mańkowskiego.

inne w tej kategorii

Idea zero waste i recyklingu stała się już globalną zasadą, nie tylko popularnym trendem. Na świecie produkuje się [...]

Czas pandemii jest dla nas trudnym okresem, niestabilnym ekonomicznie i społecznie. Wywiera trudny do oszacowania wpływ [...]

28 maja o godzinie 18:00 odbędzie się kolejny wykład online z cyklu Mistrzowie Architektury organizowany przez [...]

Głos został już oddany