Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Apartament w duchu skandynawskiego dizajnu – Łukasz Pastuszka

30 grudnia '19

Za SCANDILOVE  stoi Łukasz Pastuszka, architekt z łódzkiej grupy projektowej Moomoo Architects. W 2009 roku przez magazyn „Wallpaper” Moomoo Architects została uznana za jedną z 30 najlepiej zapowiadających się pracowni architektonicznych na świecie, a w 2010 roku znalazła się w gronie najlepszych polskich projektantów YOUNG CREATIVE POLAND.

rzut mieszkania

rzut mieszkania

proj.: Scandilove

SCANDILOVE to działalność projektowa wykorzystująca zasady home stagingu. Architekt w tym wypadku wyszukuje mieszkania w łódzkich klimatycznych kamienicach,  przeprojektowuje je oraz aranżuje w duchu skandynawskiego dizajnu. Mieszkania poprzez wykorzystane materiały oraz naturalne kolory zyskują światło, przestrzeń i bezpretensjonalną prostotę. Czasami są wręcz nie do poznania.

salon

salon

fot.: Scandilove

„Mieszkanie na wynajem w Łodzi na ul. Więckowskiego zostało gruntownie przerobione — teraz to otwarta, słoneczna przestrzeń. Mieszkanie znajduje się w ścisłym centrum Łodzi. Z jednej strony mamy widok na ciąg kamienic, Muzeum Sztuki, z drugiej na park i Akademię Muzyczną. Tradycyjnie dla SCANDILOVE jest to mieszkanie w kamienicy, w którym zrobiliśmy wszytko od nowa.

Zostawiliśmy oryginalny sufit i podłogi, dodaliśmy nową podłogę w holu, w klimacie kamienicznym. Odnowiliśmy drzwi, dołożyliśmy zabite deskami szklenia. Wyburzyliśmy to, co się dało i wstawiliśmy szklaną ścianę. Mieszkanie ma bardzo wygodny układ podzielony na strefę dzienną i nocną. Tradycyjnie już stoły mamy od Un’common, kuchnię od PRIAM, obraz od OUAA.DK, grafikę od Liquid Memories”.

opracowanie: Małgorzata Tomczak na podstawie opisu autorskiego

elementy wyposażenia mieszkania

  1. Czarna stalowa półka Sun Black
  2. Lampa wisząca Louis Poulsen PH5
  3. Fotel ze skóry zamszowej Butterfly Airborn
  4. Stalowa konsola Box Maxi Grey
  5. Kosz z trawy morskiej FLÅDIS
  6. Stół: blat terazzo, stelaż metalowy Vivo Un’common
  7. Dywan tkany na płasko LOHALS

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE