5 rzeczy, które nadadzą twojemu mieszkaniu wyjątkowy charakter

15 czerwca '22

Często podczas aranżacji własnych mieszkań popadamy w myślową stagnację, stwierdzając, że nasze wnętrze niczym się nie wyróżnia. Taki schemat można łatwo przełamać! Prezentujemy pięć rzeczy, które nadadzą twoim wnętrzom nietuzinkowy i wyróżniający się charakter.

Niektóre wnętrza po prostu potrzebują rozróżnienia — znalezienia jednego dodatkowego elementu, który pozwoli wyróżnić przestrzeń i uczynić ją unikatową. Czasem to drobny i niewielki dodatek, a czasem ogromna zmiana. Przedstawiamy pięć gotowych pomysłów, jak urozmaicić wnętrze!

1. wyjątkowa okładzina na ścianie.

Nie musisz od razu obudowywać ścian w drewniane panele czy glazurowane kafelki, jednak jeśli na cztery ściany (chyba że masz ich więcej) pojawi się jedna zaaranżowana w inny sposób — nada to pomieszczeniu nowego charakteru. Drewniana okładzina nie oznacza nudnej, lakierowanej boazerii, lecz nowoczesnych geometrycznych wzorów połączonych z wyjątkowym wykonaniem. Podobnie można wykorzystać glazurowane płytki. Pamiętaj, nie ilość, a jakość — jedna wyróżniająca się ściana wystarczy.

Okładzina z drewna  Okładzina z glazury

okładzina z drewna i z glazury

fot. Zasoby Studio, © Finch Studio | fot. Michał Sierakowski, © Artewizjon

2. mebel inny niż wszystkie

Nie musisz posiadać mebli wyłącznie od renomowanych projektantów lub twórców. Jeden unikatowy mebel może stanowić wyjątkowy element całości. Nie musi być drogi — możesz poszukać pracowni meblarskiej, rozpoczynających firm czy nawet skusić się na wykonanie jakiegoś prostego mebla samemu — chodzi o oryginalny charakter. Jeden wyróżniający się mebel pozwoli na wprowadzenie nowej jakości. Może to być stolik, regał, krzesło, fotel czy biblioteczka.

Biblioteczka

biblioteczka

fot. Magdalena Łojewska Vey, Photography, © The Wall – Pracownia Architektury

3. drewniane lamele

Drewniane lamele są coraz popularniejsze. Mimo wszystko nie ogranicza to ich oryginalności. Ten niewielki i prosty element może stanowić rozszerzenie innych części mebli albo autonomiczną całość. Prosta, drewniana konstrukcja pozwala na urozmaicenie wnętrza, a może spełniać dodatkowe funkcje.

Drewniane lamele

drewniane lamele

fot. Kamil Paszek, © AMJ Studio

4. tapety i fototapety

Rynek tapet jest coraz bardziej zróżnicowany. Poza klasycznymi wzorami dostaniemy również wyjątkowe wzory z różnorodnymi motywami. Możemy zdecydować się na jeden obraz lub powtarzający się wzór. Podobnie jak z okładziną, możemy zdecydować się na taki zabieg tylko na jednej ścianie.

Fototapeta w toalecie

fototapeta w toalecie

© Butterfly

5. sztuka

Niezależnie czy to rzeźba, rycina czy wielkie płótno. Warto pomyśleć o kupnie sztuki, która nie posiada masowego charakteru. Możemy zdecydować się na wszystko, co chcemy, a możliwości ograniczone są tylko przez nasze upodobania. Dostajemy w takim przypadku coś zupełnie nowego.

sztuka może być elementem, który poprawi jakość twojego wnętrza

sztuka może być elementem, który poprawi jakość twojego wnętrza

fot. Oni, © Pigalopus

opracował Wiktor Bochenek

Głos został już oddany

Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Bestsellery
Ergonomiczność i estetyka: najnowocześniejsze aluminiowe okucia okienne i drzwiowe
Oryginalne wanny, brodziki oraz zlewy emaliowane polskiej marki z tradycjami
Deszczownice i kaskady Aquatec – najprostszy sposób na domowe SPA we własnej łazience