5 sposobów jak zorganizować wnętrze w stylu Mojo Dojo Casa House

18 sierpnia '23

Jak zaaranżować wnętrze w stylu Mojo Dojo Casa House? Czym tak właściwie jest ten styl? Prezentujemy 5 rzeczy, które są konieczne przy tworzeniu takiego wnętrza.

Omawialiśmy już styl barbiecore, który zawładnął sercami miłośników wystroju wnętrz. Teraz czas przyjrzeć się innej charakterystycznej aranżacji z filmu Barbie.

Mojo Dojo Casa House (uwaga spoiler!) to aranżacja domku z filmu „Barbie” w reżyserii Grety Gerwig, który jest niekwestionowanym hitem tego lata. Po przejęciu domku Barbie, Ken odmienia wnętrze, wypełniając je gadżetami w typowo męskim stylu. Przemiana ta jest szeroko komentowana w social mediach a #MojoDojoCasaHouse ma obecnie 146 milionów wyświetleń na TikToku. Natomiast na Etsy możemy kupić m.in. wycieraczkę z tym hasłem.

Konie

W patriarchacie chodzi o konie prawda? Nie do końca, jednakże tak sądził Ken. Jego dom był więc wypełniony tym motywem. Zasadniczo, sprawdzi się tutaj wszystko, co wiąże się z końmi. Figurki, podkowy, obrazki. Ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia.

Figurka głowy konia to idealny dodatek do takiego wnętrza        Wszelkie elementy związane z końmi znajdą swoje miejsce w takim wnętrzu

Figurka głowy konia to idealny dodatek do takiego wnętrza

© WestwingNow/Fot. Cali Brutz © UNSPLASH

Zwierzęce wzory

Konie to niejedyny motyw, który może pojawić się w takim wnętrzu. Wszelkie dodatki z panterką, zebrą, czy wzorem krowiej skóry wpiszą się idealnie w charakter Mojo Dojo Casa House. Możesz również dodać akcent w postaci futrzanej poduszki.

Motywy zwierzęce są nieodzownym elementem tego stylu

Motywy zwierzęce są nieodzownym elementem tego stylu

© WestwingNow

Odważne detale

Ken nie był minimalistą. Kowbojskie kapelusze zwierzęce rogi pojawiały się w jego domu we wszelkich możliwych miejscach. Nie bój się eksperymentować i łączyć przedmiotów, które pozornie do siebie nie pasują. Dzięki temu stworzysz unikalną aranżację.

Kapelusze mogą stać się wnętrzarskim dodatkiem

Kapelusze mogą stać się wnętrzarskim dodatkiem

Fot. Dane Deaner © UNSPLASH

Bezkompromisowa indywidualność

Na pewno nie znajdziecie drugiego takiego wnętrza jak Mojo Dojo Casa House. Bohater filmu „Barbie” stworzył aranżację, która w 100% oddawała jego gust i zainteresowania. Wyraź siebie za pomocą elementów wystroju i stwórz przestrzeń, która będzie odzwierciedleniem Twojej osobowości. W takim wnętrzu na pewno poczujesz się Kenough.

Wyraź siebie za pomocą wystroju wnętrza

Wyraź siebie za pomocą wystroju wnętrza

© WestwingNow

„Męskie” dodatki

Cóż, być może bohater grany przez Ryana Goslinga nie do końca zrozumiał, na czym polega męskość. Jednakże, urządzając swoje wnętrze, sięgnął po wiele stereotypowo męskich elementów wystroju. Idąc tym tropem, wybierz skórzane meble, postaw na ciemne kolory i proste formy. Idealnie sprawdzi się również duży fotel, barek oraz metalowe dodatki.

Pamiętaj o skórzanych dodatkach

Pamiętaj o skórzanych dodatkach

© WestwingNow

Sprawdź inne style w artykułach z serii 5 sposobów na wnętrze

Opracowanie: KATARZYNA SZOSTAK

Głos został już oddany

DLA INSTALATORA
Bestsellery
Cztery pomysły na wykorzystanie szklanych paneli i drzwi we wnętrzach
Taras wykończony kafelkami. Czym są płytki mrozoodporne?
Jak wybrać odpowiedni stelaż podtynkowy do łazienki?